თბილისის პოლოტიოლოგიისა და ადამიანთმცდოდნეობა-სოციოლოგიის ინსტიტუტი - პოლიტოლოგიის - მაგისტრი - 1991-09-01 - 05/1996,
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - იურიდიული - მაგისტრი - 1999-09-01 - 2005-05-01
იუსტიციის უმაღლესი სკოლა - მოსამართლეობის საკვალიფიკაციო გამოცდისათვის მოსამზადებელი კურსი - ხარისხის გარეშე - 2018-02-01 - 2018-05-01
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია - GEA - შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტის აკრედიტებული პროგრამა - ხარისხის გარეშე - 2019-02-01 -
ეკატერინე გვათუა - მოწვეული ლექტორი - უძღვება კურსს ,,უსაფრთხოების ნიშნები და მონიშვნები სამუშაო სივრცეში’’. მას მიღებული აქვს სამართლის მაგისტრის ხარისხი ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან და პოლიტოლოგიის მაგისტრის ხარისხი თბილისის პოლიტოლოგიისა და ადამიანთმცდოდნეობა-სოციოლოგიის ინსტიტუტიდან. ეკატერინე გვათუამ დაასრულა იუსტიციის უმაღლესი სკოლა და ამასთან, განათლება მიიღო შრომის უსაფრთხოების მიმართულებით. ის ორგანიზაცია “უსაფრთხოების ექსპერტთა ჯგუფი - SEG”-ის დამფუძნებელი და “შრომის უსაფრთხოების ექსპერტთა და სპეციალისტთა ასოციაციის” პრეზიდენტია. ასევე, არის ‘’ქალები მომავლისთვის’’, ‘’საქმიან და პროფესიონალ ქალთა გაერთანების (BPW)’’, ’’ტრენერთა ასოციაციისა’’ და ‘’სოციალურ მუშაკთა ასოციაციის’’ წევრი და მოქმედი ტრენერი. სწავლისა და მუშაობის პარალელურად, მონაწილეობდა მრავალ ტრენინგსა თუ ვორქშოფში, რომლებიც ეხებოდა: სამართალს, მედიაციას, შრომის უსაფრთხოებას, ეთნიკურ უმცირესობებს, დისკრიმინაციას და გენდერს, ლიდერობას, ქოუჩინგს, ინოვაციებსა და ტექნოლოგიებს.

Tbilisi Institute of Political Science, Humanities and Sociology - MA in Politology and International Law - Master - 1991-09-01 - 05/1996,
Ivane Javakhisvili Tbilisi State University - Law - Master - 1999-09-01 - 2005-05-01
- - Without Degree - 2018-02-01 - 2018-05-01
- - Without Degree - 2019-02-01 -
Ekaterine Gvatua - Invited Lecturer - Leads the course named ,,Safety Signs And Markings In The Workspace’’. She holds a Master of Laws degree (LLM) from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and a Master of Politics degree (MA) from the Tbilisi Institute of Political Science, Humanities and Sociology. Ekaterine Gvatua graduated from the Highest School of Justice and at the same time has an education in the field of occupational safety. She is the founder of the organisation "Safety Experts Group - SEG" and the president of the "Association of Occupational Safety Experts and Specialists". She is also a member of ‘’Women for the Future’’, ‘’The Association of Business and Professional Women (BPW)’’, ‘’The Association of Trainers’’, ‘’The Association of Social Workers’’ and She is also Current trainer. In addition to her studies and work, she has participated in numerous trainings and workshops about: law, mediation, labor safety, ethnic minorities, discrimination and gender, leadership, coaching, innovation and technology.