ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - ბაკალავრი - 2007-01-01 - 2011-01-01
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - მაგისტრი - 2011-01-01 - 2013-01-01
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - დოქტორი - 2013-01-01 - 2020-01-01
არჩილ დურგლიშვილი - მოწვეული ლექტორი - უძღვება “მონაცემთა ანალიზის მეთოდები ნაწილაკების ფიზიკაში” სალექციო კურსს. მას აქვს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ მინიჭებული ფიზიკის აკადემიური დოქტორის ხარისხი. არჩილ დურგლიშვილს აქვს მონაცემთა ანალიზის და კვლევითი საქმიანობის ხანგრძლივი გამოცდილება ნაწილაკების ფიზიკაში მიმდინარე ისეთ უდიდეს ექსპერიმენტში, როგორიც არის ცერნის დიდი ადრონული კოლაიდერის ATLAS ექსპერიმენტი. 2013 - წლიდან არჩილ დურგლიშვილი არის ATLAS საერთაშორისო თანამშრომლობის წევრი და (თანა)ავტორია ამ თანამშრომლობის სახელით საერთაშირისო რეფერირებად ჟურნალებში გამოქვეყნებული 700-ზე მეტი პუბლიკაციისა.

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Faculty of Exact and Natural Sciences - Bachelor - 2007-01-01 - 2011-01-01
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Faculty of Exact and natural Sciences - Master - 2011-01-01 - 2013-01-01
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Faculty of Exact and Natural Sciences - Doctor - 2013-01-01 - 2020-01-01
Archil Durglishvili – invited lecturer - reads “Methods for data analysis in particle physics” lecture course. He is awarded PhD degree in physics from Tbilisi State University. He has long experience of data analysis and research in particle physics experiment such as the ATLAS experiment of the Large Hadron Collider at CERN. He is a member of the ATLAS Collaboration since 2013 and (co-)author of more than 700 publications released by the ATLAS.