ივ. ჯავახიშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ფილოლოგია, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი. - მაგისტრი - 01/10/1990 - 06/30/1997
ქართული, როგორც უცხოური ენა II-KART1241 (  2023/2024; )
ქართული-უცხო ენა I-KART1119 (  2023/2024; )
ნატო გერმესაშვილი - მოწვეული ლექტორი - უძღვება ქართული, როგორც უცხოური ენის კურსს. მას აქვს ფილოლოგის, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლის მაგისტრის ხარისხი ივანე ჯავახისვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან.ნატო გერმესაშვილს აქვს სხვადასხვა სკოლაშიქართული ენისა და ლიტერატურის მიმართულებით პრაქტიკული მუშაობის ხანგრძლივი გამოცდილება. ასევე გავლილი აქვს სხვადასხვა ტრენინგი ქართული ენის სწავლების მეთოდიკაში.

,School of Arts and Humanities
Georgia Ivane Javakhishvili State University of Georgia - philologist,Teacher of Georgian language and literature - Master - 01/10/1990 - 06/30/1997
Georgian, as a second language II-KART1241 (  2023/2024; )
Georgian I-KART1119 (  2023/2024; )
Nato Germesashvili - invited lecturer -leads Georgian as a foreign languge course. she has a masters's degree in philology, teacher of Georgian language and literature from Ivane Javakhishvili Tbilisi University. Nato Germesashvili has an experience of working in different schools as a Georgian language and literature teacher. She also completed trainings in the methodology of teaching the Georgian language.