| პროგრამა: | ბიზნესის ადმინისტრირება (ინგ) |
| პროგრამაზე დაშვების წინაპირობა: | ინგლისური ენის (B2 დონე) და სხვა საკანონმდებლო მოთხოვნები. კერძოდ, საქართველოს მოქალაქეებმა წარმატებით უნდა ჩააბარონ საერთო სამაგისტრო გამოცდები. უცხო ქვეყნის მოქალაქეებმა და მოქალაქეობის არმქონე პირებმა, რომლებმაც მიიღეს სრული საბაკალავრო განათლება საზღვარგარეთ ან მისი ექვივალენტი, ან/და ბოლო ორი წლის განმავლობაში ისწავლეს საზღვარგარეთ, ან სტუდენტები, რომლებიც უცხო ქვეყანაში ცხოვრობდნენ ბოლო ორი ან მეტი წლის განმავლობაში და სწავლობენ საზღვარგარეთ მასპინძელი ქვეყნის კანონმდებლობით აღიარებულ უმაღლეს საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში შეძლებენ პროგრამაში ჩარიცხვას ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩაბარების გარეშე №224 / ნ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო (29 დეკემბერი, 2011) ბრძანების თანახმად. ინგლისურის დონის დასადასტურებლად სტუდენტს უღიარდება საერთაშორისო სერტიფიკატები: TOEFL IBT – მინიმალური ქულა 80 IELTS – მინიმალური ქულა 6.5 PTE General – მინიმალური დონე B2 FCE – მინიმალური დონე B CPE – საკმაირისია ჩაბარება CAE – საკმარისია ჩაბარება სტუდენტებს, რომლებსაც არ გააჩნიათ ინგლისური ენის კომპეტენციის დამადასტურებელი სერტიფიკატი, საქართველოს უნივერსიტეტი ჩაუტარებს B2 დონის შესაბამის ტესტს, სადაც კომპეტენციის დადასტურებად ჩაითვლება ტესტის 70% -ის გადალახვა. |
| პროგრამის მიზანი: | პროგრამის მიზანია კურსდამთავრებულს შესძინოს ბიზნესის ადმინისტრირების სფეროს თანამედროვე და უახლეს ტენდენციებზე დაფუძნებული ღრმა და სისტემური ცოდნა, გაუღრმავოს აკადემიური კეთილსინდისიერების პრინციპებისა და სტანდარტების გამოყენებით კვლევის დამოუკიდებლად წარმართვის უნარი, ხელი შეუწყოს მისი ცოდნისა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გაუმჯობესებას მენეჯერული გადაწყვეტილებების მისაღებად და გაუღრმავოს სოციალურ პასუხისმგებლობისა და კორპორატიული ეთიკის ნორმების/პრინციპების მნიშვნელობა იმისთვის, რომ კურსდამთავრებულმა იმუშაოს საშუალო და მაღალი რგოლის მენეჯერად, როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო კომპანიებში. |
შეჯამებული შედეგები კურსდამთავრებულს ექნება:
ცოდნა და გაცნობიერება კურსდამთავრებულს ექნება: უნარი კურსდამთავრებულს ექნება: პასუხისმგებლობა და ავტონომიურობა კურსდამთავრებულს ექნება: |

| Study language: | English |
| Program permission: | English language requirement (B2 Level) and other legal requirements. In particular, Georgian citizens must successfully pass Unified Post-Graduate Exam and For Foreign citizens and stateless persons who are graduate candidates who have lived abroad for the last 2 or more years and who have received the higher education academic degree certificate; Or students who had lived abroad for the last 2 or more years of study in a foreign country recognized in accordance with the laws of this country's institutions of higher education Or graduate candidates who are enrolled in higher educational institutions of "higher education" of the law in accordance with paragraph 3 of Article 52 (№ 224/N Ministry of Education and Science, December 29, 2011). International certificates will be recognized to confirm English level: TOEFL IBT – at least score 80 IELTS – at least score 6.5 PTE General – at least level B2 FCE – at least level B CPE – satisfactory pass CAE – satisfactory pass The University of Georgia will conduct the B2 level test, where 70% of the test will be considered as confirmation of the competence, for the students who do not have the English language competence certificates. |
| Program goals: | The aim of the program is to provide the graduate with deep and systematic knowledge based on the modern and latest trends in the field of business administration, to develop the ability to independently conduct research using the principles and standards of academic integrity, to contribute to the improvement of knowledge and practical skills for making managerial decisions and to deepen the importance of social responsibility and corporate ethics norms/principles to have an opportunity to work as a medium and high level manager, both in local and international companies |
Outcomes Graduate will be able to:
Knowledge and understanding Graduate will be able to: Skills Graduate will be able to: Responsibility and autonomy Graduate will be able to: |