| პროგრამა: | სამართალმცოდნეობა 2016 |
| პროგრამაზე დაშვების წინაპირობა: | აკადემიური უმაღლესი განათლების პირველ საფეხურზე (საბაკალავრო პროგრამებზე) სტუდენტთა ჩარიცხვა ხორციელდება ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგების ან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის №224/ნ (2011 წლის 29 დეკემბერი) ბრძანების შესაბამისად, ადმინისტრაციული რეგისტრაციის გავლისა და უნივერსიტეტის პრეზიდენტების ბრძანების საფუძველზე. |
| პროგრამის მიზანი: | სამართალმცოდნეობის საბაკალავრო პროგრამის მიზანია მოამზადოს მაღალკვალიფიციური სპეციალისტები კერძო, საჯარო და სისხლის სამართლის სფეროში, რითაც ხელს შეუწყობს სამართლებრივი სახელმწიფოს განვითარებას, საზოგადოებაში სამართლებრივი, დემოკრატიული და პროფესიული ეთიკის ღირებულებების განმტკიცებასა და სამოქალაქო მართლშეგნების ამაღლებას. თეორიული ცოდნისა და პრაქტიკული სწავლების მეთოდების გამოყენებით პროგრამა კურსდამთავრებულს მისცემს სფეროსთვის აქტუალურ ცოდნას, გამოუმუშავებს შესაბამის პრაქტიკულ უნარებს და პროფესიულ პასუხისმგებლობასა და ავტონომიას. პროგრამის დასრულების შემდეგ, კურსდამთავრებული შეძლებს იმუშაოს ნებისმიერ იმ თანამდებობაზე, სადაც მოითხოვება სამართლის ბაკალავრის აკადემიური ხარისხი და არ არის აუცილებელი სახელმწიფო სასერტიფიკაციო გამოცდის ჩაბარება. კურსდამთავრებულს ცოდნის გაღრმავების მიზნით შესაძლებლობა ექნება სწავლა განაგრძოს სამაგისტრო სწავლების საფეხურზე, რომელიც ორიენტირებულია შემდგომი დონის სპეციალისტის მომზადებაზე.
ცოდნა და გაცნობიერება კურსდამთავრებულს ექნება: პროგრამის კურსდამთავრებული: აღწერს სამართლის არსს, ძირითადი პრინციპებს და სამართლებრივი სისტემის ფორმირებისათვის მათ მნიშვნელობას; ძირითადი სამართლებრივი სისტემების მახასიათებლებს და მათ განმასხვავებელ ძირითად ნიშნებს; აღწერს პროგრამის კურიკულუმით გათვალისწინებული დარგობრივი სასწავლო კურსების ძირითადი თეორიებს, წესებს, პრინციპებსა და რეგულირების თავისებურებებს, მათ შორის:
განსაზღვრავს სამართლებრივი დავის წარმოშობის მიზეზებს, ძირითად მახასიათებლებსა და მათი სამართლებრივი საშუალებებით გადაწყვეტის გზებს. უნარი კურსდამთავრებულს ექნება: პროგრამის კურსდამთავრებული:
უნარი კურსდამთავრებულს ექნება: უნარი კურსდამთავრებულს ექნება: უნარი კურსდამთავრებულს ექნება: პასუხისმგებლობა და ავტონომიურობა კურსდამთავრებულს ექნება: პასუხისმგებლობა და ავტონომიურობა კურსდამთავრებულს ექნება: პასუხისმგებლობა და ავტონომიურობა კურსდამთავრებულს ექნება: პროგრამის კურსდამთავრებული:

| Program name: | Law 2016 |
| Program permission: | <p><strong>Admission criteria/ prerequisite</strong><strong> (</strong><strong>for the citizens of Georgia):</strong> <strong> </strong><br /> The students are enrolled on the bachelor programs on the basis of the results of the national entrance exams or on the basis of the decree №224/ნ (December 29, 2011) of the Minister of Education and Science of Georgia, on the basis of the administrative registration and the decree of the Rector. <strong> </strong></p> <p><strong>Admission criteria/ prerequisites (for the foreign country citizens):</strong> <br /> Foreign entrants who completed secondary education abroad or got the education equivalent to it, or/and completed the last two years of secondary education abroad , or students, who lived abroad during last two or more years and studied abroad in higher educational institutions accredited in compliance with the legislation of the host country can be enrolled in the program without taking national entrance exams on the basis of the decree № 224 / ნ (December 29, 2011) of the Minister of Education and Science of Georgia. If the entrants don’t have English language Certificate FCE (First Certificate in English) the language competence (B2 – Intermediate ) is proved on the basis of the University exam in English with the minimal passing rate 60%. </p> |
| Program goals: | . |
Knowledge and understanding Graduate will be able to: Skills Graduate will be able to: Skills Graduate will be able to: Skills Graduate will be able to: Skills Graduate will be able to: Responsibility and autonomy Graduate will be able to: Responsibility and autonomy Graduate will be able to: Responsibility and autonomy Graduate will be able to: |