პროგრამა: ინფორმატიკა 2016
პროგრამაზე დაშვების წინაპირობა: აკადემიური უმაღლესი განათლების პირველ საფეხურზე (საბაკალავრო პროგრამებზე) სტუდენტთა ჩარიცხვა ხორციელდება ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგების ან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის №224/ნ (2011 წლის 29 დეკემბერი) ბრძანების შესაბამისად, ადმინისტრაციული რეგისტრაციის გავლისა და პრეზიდენტების ბრძანების საფუძველზე
• მოამზადოს მუდმივ განვითარებაზე ორიენტირებული ინფორმატიკის სპეციალისტი, რომელიც შეძლებს პროფესიულად დასაქმდეს სხვადასხვა სფეროში და განახორციელოს მისთვის დამახასიათებელი ამოცანების მოდელირება, ალგორითმიზაცია და კომპიუტერული რეალიზაცია.
• გამოუშვას კონტიგენტი რომელსაც მყარი საფუძველი ექნება სამაგისტრო საფეხურზე სწავლის გასაგრძელებლად
• განუვითაროს კურსდამთავრებულს კრიტიკული აზროვნების გუნდური მუშაობის და კომუნიკაციის უნარები რეალურ ცხოვრებაში არსებული პრობლემების ეფექტურად გადასაჭრელად;
• აბეტის სტანდარტების დანერგვის გზით ქვეყნის ფარგლებში შექმნას კონკურენტული გარემო ინფორმატიკის სწავლების სფეროში.
• კომპიუტინგის და სხვა შესაბამისი დისციპლინების პრინციპების გამოყენებით კომპიუტინგის რთული პრობლემის გაანალიზების და გადაწყვეტის დადგენის უნარი.
• კომპიუტინგზე დაფუძნებული გადაწყვეტის დაგეგმვის, განხორციელების და შეფასების უნარი კომპიუტინგის პროცესისთვის საჭირო მოთხოვნების შესაბამისად პროგრამის დისციპლინებთან დაკავშირებულ კონტექსტში.
• ეფექტური კომუნიკაციის უნარი სხვადასხვა პროფესიულ კონტექსტში.
• პროფესიული პასუხისმგებლობის გააზრების, აღიარებისა და დასაბუთებული დასკვნების გაკეთების უნარი კომპიუტინგის პრაქტიკაში არსებულ სამართლებრივი და ეთიკური პრინციპების საფუძველზე.
• კომპიუტერული დისციპლინებისთვის განსაზღვრულ აქტივობებში გუნდის ეფექტური წევრობის ან ლიდერობის უნარი.
• კომპიუტინგზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებების მისაღებად კომპიუტერულ მეცნიერებათა თეორიის და პროგრამული უზრუნველყოფის შემუშავების საფუძვლების გამოყენების უნარი.
• პროფესიულ სფეროში ტექნოლოგიური სიახლეების მიღებისა და საკუთარი ცოდნის / უნარების მუდმივად განახლების უნარი.

Program name: Informatics 2016
Program permission: Students are enrolled in the first level of academic higher education (undergraduate programs) according to the results of the Unified National Examinations or by the order of the Minister of Education and Science of Georgia №224 / n (December 29, 2011), on the basis of the administrative registration and the order of the presidents
Program Educational Objectives
• Capable to perform profession related job: modeling of the relevant task, algorithmizing and computerized realization
• To develop the skills of critical thinking, group working  and communication, in order to effectively manage tasks professionally real life problems;
• Release a contingent that will have a solid foundation for further study on master level programs
Graduates of the program will have an ability to:
• Analyze a complex computing problem and to apply principles of computing and other relevant disciplines to identify solutions.
• Design, implement, and evaluate a computing-based solution to meet a given set of computing requirements in the context of the program’s discipline.
• Communicate effectively in a variety of professional contexts.
• Recognize professional responsibilities and make informed judgments in computing practice based on legal and ethical principles.
• Function effectively as a member or leader of a team engaged in activities appropriate to the program’s discipline.
• Apply computer science theory and software development fundamentals to produce computing-based solutions.
• Apply technological findings of the professional field and constantly update own knowledge/skills.