შრომის უსაფრთხოების პროგრამა დაბალი და საშუალო რისკის ობიექტებისთვის
კურსი განკუთვნილია იმ პირებისთვის, რომელთა შრომის უსაფრთხოების სერტიფიკატს გასდის მოქმედების 3 წლიანი ვადა ან აქვთ შრომის უსაფრთხოების სფეროში 3 წლიანი გამოცდილება და სურთ სავალდებულო სასერტიფიკატო გამოცდაზე გასვლა.
1. კურსის აღწერა
კურსის სრულყოფილად გავლის შემდეგ მსმენელები წარმატებით ჩააბარებენ შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტის გამოცდას. მსმენელები იმუშავებენ უშუალოდ საგამოცდო საკითხებზე და ლექტორებისაგან მიიღებენ პრაქტიკულ რჩევებს გამოცდის ჩასაბარებლად. კურსის ბოლოს მსმენელები გაივლიან იმიტირებულ ტესტირებას უშუალოდ იმ საკითხებში, რაც უნდა ჩააბარონ საკვალიფიკაციო გამოცდაზე.
კურსი შემუშავებულია საქართველოს უნივერსიტეტისა და ფორმულა ედუქეიშენის ერთობლივი პროექტის ფარგლებში.
1. კურსის ფასი და ხანგრძლივობა:
საშუალო და დაბალი რისკის ობიექტებისთვის - 5 დღე - 200 ლარი.
ყველა სექტორული მიმართულებით - 7 დღე - 240 ლარი.
1. კურსის განრიგი:
ორშაბათი - პარასკევი 18:00 – 21:00
შაბათ-კვირა 12:00 – 15:00
1. შეიძლება თუ არა კურსის დისტანციურად გავლა?
კურსის გავლა მსმსენელებს შეუძლიათ როგორც დისტანციურ, ისე არადისტანციურ ფორმატში - საქართველოს უნივერსიტეტში, კოსტავას ქ. №77, თბილისი.
მხოლოდ ჩვენთან: კურსის ყველა მსმენელს შეუძლია, აირჩიოს დამატებით გახანგრძლივებული სასწავლო კურსი ერთი სექტორული მიმართულებით, რომელშიც მას სურს ცოდნის გაღრმავება.
პროგრამის ხელმძღვანელი: თამარ კერძაია
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს უნივერსიტეტში სხვადასხვა ტიპის შრომის უსაფრთხოების კურსები მოქმედებს. მათ შორისაა სრული აკრედიტებული პროგრამა ისევე, როგორც მოსამზადებელი პროგრამა დაბალი და საშუალო რისკის ობიექტებისთვის.

Labour Safety Program
This course, provided by The University of Georgia is intended for individuals whose labor safety certificate is expiring after its 3-year validity period, or for those who have at least 3 years of experience in the field of labor safety and wish to take the mandatory certification exam.
Course Description
Upon successful completion of the course, participants will be well-prepared to pass the Labor Safety Specialist Certification Exam.
Participants will work directly on actual exam topics and receive practical guidance from instructors to help them prepare effectively.
At the end of the course, participants will take a mock test covering the same material that appears on the official qualification exam.
This course is developed within the framework of a joint project between the University of Georgia and Formula Education.
Course Duration and Fee:
• For low- and medium-risk facilities: 5 days – 200 GEL
• For all sectoral areas: 7 days – 240 GEL
Course Schedule:
• Monday to Friday: 18:00 – 21:00
• Saturday & Sunday: 12:00 – 15:00
Is the course available online?
Yes. Participants can take the course in either online or on-site format at the University of Georgia, located at 77 Kostava Street, Tbilisi.
Exclusive Opportunity:
Only with us: All course participants have the option to choose an extended training module in one sectoral direction of their choice, allowing them to deepen their knowledge in a specific area.
Program Director: Tamar Kerdzaia
Email: labor.safety@ug.edu.ge
Phone: 032 2 152005; +995 599 209282
Registration Deadline: May 16
Registration is based on a first-come, first-served basis and will close once all available spots are filled.