საქართველოს უნივერსიტეტი აცხადებს ღია კონკურსი აკადემიურ თანამდებობის დასაკავებლად
1.1.ასოცირებული პროფესორის აკდემიური თანამდებობა საჯარო ადმინისტრირების მიმართულებით (1 ვაკანსია);  განსაკუთრებული მოთხოვნა: ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი; საჯარო და არასამთავრობო სექტორში მუშაობის გამოცდილება.
1.2.ასისტენტ პროფესორის აკდემიური თანამდებობა მიკრობიოლოგიის მიმართულებით (2 ვაკანსია);  განსაკუთრებული მოთხოვნა: ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი.
1.3.ასოცირებული პროფესორის აკდემიური თანამდებობა ნუტრიციოლოგიის მიმართულებით (1 ვაკანსია);  განსაკუთრებული მოთხოვნა: ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი.
1.4.ასოცირებული პროფესორის აკდემიური თანამდებობა თერაპიული სტომატოლოგიის მიმართულებით (1 ვაკანსია);  განსაკუთრებული მოთხოვნა: ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი.
1.5.ასისტენტ პროფესორის აკდემიური თანამდებობა ალერგოლოგიისა და იმუნოლოგიის მიმართულებით (1 ვაკანსია);  განსაკუთრებული მოთხოვნა: ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი.
1.6.ასისტენტ პროფესორის აკდემიური თანამდებობა ფარმაკოგნოზიის მიმართულებით (1 ვაკანსია);  განსაკუთრებული მოთხოვნა: ინგლისურ ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი.
1. წარმოსადგენი დოკუმენტებია:
2.1.განაცხადი საკონკურსო კომისიის სახელზე - იმ ვაკანსიის მითითებით, რომელზეც განაცხადს აკეთებს აპლიკანტი (იხილეთ დანართი);
2.2.საქართველოს უნივერსიტეტის აპლიკაციის ფორმა შევსებული ქართულ და ინგლისურ ენებზე (იხილეთ დანართი);
2.3.რეზიუმე არაუმეტეს 80 სიტყვისა, (იხილეთ დართული ნიმუში);
2.4.ფოტოსურათი (ზომით 3X4);
2.5.პირადობის მოწმობის ასლი;
2.6.აკადემიური ხარისხის (ბაკალავრი, მაგისტრი, დოქტორი ან მათთან გათანაბრებული) დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლი - დამოწმებული ნოტარიულად. უცხოეთში გაცემული ან არაქართულენოვანი დიპლომი უნდა იყოს ნათარგმნი ქართულ ენაზე. უცხოეთში მიღებული კვალიფიკაცია აღიარებული უნდა იყოს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ და თარგმანი - დამოწმებული ნოტარიულად;
2.7.ცნობა პედაგოგიური-სამეცნიერო გამოცდილების შესახებ;
2.8.სამოტივაციო წერილი;
2.9.ორი სარეკომენდაციო წერილი;
2.10.საგნის სილაბუს(ებ)ი;
2.11.გამოქვეყნებული შრომების სია და ასლები (წარმოსადგენია გამოქვეყნებული შრომების სრული ნუსხა; წიგნები, სახელმძღვანელოები, მონოგრაფიები                       გამოცემული სახით ან ასლები და მხოლოდ ბოლო ხუთი წლის მანძილზე გამოქვეყნებული სტატიების ასლები);
1. საბუთები წარმოსადგენია როგორც მატერიალური, ისე ელექტრონული ფორმითაც;
2. წარმატებული კანდიდატის გამოვლენა განხორციელდება შემდეგი წესით:
3.1.  ძირითადი კრიტერიუმებია:
ა) აკადემიური ხარისხი. პროფესორის აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად  სავალდებულოა დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;
ბ) სამეცნიერო-პედაგოგიური საქმიანობა; კონკურსანტს უნდა ჰქონდეს უნივერსიტეტში სამეცნიერო-პედაგოგიური საქმიანობის სულ მცირე  ექვსწლიანი გამოცდილება;
გ) სამეცნიერო ნაშრომები.
3.2.  დამატებითი კრიტერიუმებია:
ა) სილაბუსი/სილაბუსები, რომლებიც ფასდება შინაარსის, სწავლის შედეგებისა და მათი მიღწევის მეთოდების ადეკვატურობით;
ბ) სამეცნიერო კონფერენციებში/სემინარებში მონაწილეობა ბოლო 5 წლის განმავლობაში;
გ) პროფესიული განვითარების ღონისძიებებში მონაწილეობა;
დ) საოფისე ტექნოლოგიების გამოყენების უნარი.
** საკონკურსო კომისიის მოთხოვნის შემთხვევაში, კანდიდატს შეიძლება ეთხოვოს დემო ლექციის ჩატარება მის მიერ წარმოდგენილ სილაბუსში მითითებულ ერთ-ერთ საკითზე.
1. კონკურსში არჩეულმა პირებმა აფილირება უნდა გააკეთონ საქართველოს უნივერსიტეთან.
2. საკონკურსო დოკუმენტების მიღება განხორციელდება 2019 წლის 1 და 2 მაისს 12:00 საათიდან 18:00 საათამდე, მისამართზე: თბილისი, კოსტავას ქ. №77, IV კორპუსი, ოთახი №514.
3. კონკურსი ჩატარდება 2019 წლის 3 და 6 მაისს;
4. კანდიდატებს კონკურსის შედეგები ეცნობებათ დაუყოვნებლივ ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით.
5. საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილება შეიძლება გასაჩივრდეს სააპელაციო კომისიაში. საჩივრებისა და პრეტენზიების მიღების დღე 2019 წლის 8 მაისი;
6. კონკურსის შედეგები გამოქვეყნდება 2019 წლის 10 მაისს საქართველოს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე ug.edu.ge.

The University of Georgia announces the open competition for the academic positions in the following directions:
The School of Business and Administrative Studies
1.1.The academic position of an Associated Professor in Public Administration (1 positions); Additional requirements: skills of conducting lectures in the English language, working experience in public and non-governmental sectors.
The School of Sciences and Technologies
1.2.The academic position of an Assistant Professor in Microbiology (2 positions). Additional requirement: skills of conducting lectures in the English language.
The School of Health Sciences
1.3.The academic position of an Associated Professor in Nutritionology (1 positions). Additional requirement: skills of conducting lectures in the English language.
1.4.The academic position of an Associated Professor in Therapeutic Dentistry (1 positions). Additional requirement: skills of conducting lectures in the English language.
1.5.The academic position of an Assistant Professor in Allergology and Immunology (1 positions). Additional requirement: skills of conducting lectures in the English language.
1.6.The academic position of an Assistant Professor in Pharmacognosy (1 positions). Additional requirement: skills of conducting lectures in the English language.
1. The documents to be submitted:
2.1.Application addressed to the Competition Committee – indicating the vacancy for which the applicant is applying (see the appendix);
2.2.Application form of the University of Georgia filled in the Georgian and English languages (see the appendix);’;
2.3.Short Professional Bio of no more than 80 words, (see the enclosed sample);
2.4.Photo;
2.5.Copy of the ID card or passport;
2.6.Notarized copies of documents confirming the academic degree (Bachelor, Master, PhD or equivalent). A diploma issued abroad, or a non-Georgian diploma must be translated into the Georgian language. Qualification received abroad has to be recognized by the National Center for Educational Quality Enhancement and its translation has to be notarially certified;
2.7.Certificate of pedagogical and scientific experience;
2.8.Motivation letter;
2.9.Two recommendation letters;
2.10.Syllabus (syllabi) of the course;
2.11.List of published works and their copies (a complete list of published works has to be presented; originals or copies of books, text-books and monographs and copies of articles published only over the past five years);
1. Documents have to be submitted as hard copy as well as in electronic form;
2. A successful candidate will be revealed according to the following rule:
3.1.Main criteria:
a) Academic degree. A candidate applying for the academic positions of Associated Professor and Assistant Professor should necessarily hold doctoral academic degree or equivalent;
b) Scientific-pedagogical activities. For the position of Associate Professor, a candidate must have at least 3-year experience in scientific and pedagogical activities;
c) Scientific works. a candidate with publications published in the journals preserved in Scopus database is preferable;
3.2.Additional criteria:
a) Syllabus / syllabi which are evaluated in terms of adequacy of the content, learning outcomes and the methods for their achievement;
1. The individuals selected in the contest must be affiliated with the University of Georgia;
2. Documents have to be submitted from May 1, 2019 including May 2, 2019, from 12:00  to 18:00 on the following address: Kostava Street 77, IV building, room 514, Tbilisi;
3. The contest will be held on May 3 and May 6, 2019;
4. Candidates will be immediately informed about the results of the competition by e-mail;
5. The decision of the Competition Committee can be appealed at the Appeal Commission. The date of receiving complaints and claims is May 8, 2019;
6. The results of the contest will be published on May 10, 2019 on the website of the University of Georgia ug.edu.ge.