სტატია - გერმანულ ჟურნალში Kriminalpolitische Zeitschrift
წამყვან გერმანულ ჟურნალში, Kriminalpolitische Zeitschrift (1/2026, გვ. 73), გამოქვეყნდა სტატია საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ქართული, გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტისა და კიოლნის უნივერსიტეტის სისხლის სამართლის ინსტიტუტის მიერ, 2025 წლის შემოდგომას, ერთობლივად ჩატარებული კონფერენციის თაობაზე - ხელოვნურ ინტელექტსა და სისხლის სამართალთან დაკავშირებით.
აღსანიშნავია, რომ სტატიის ავტორები განიხილავენ ქართულ-გერმანულ ერთობლივ საზაფხულო სკოლასაც, რომელიც ყოველწლიურად ტარდება  და სისხლის სამართლის აქტუალურ საკითხებს ეხება. თავისთავად სკოლის სამუშაო სპეციფიკაში ჩართულები არიან მომავალი იურისტები და შესაძლებლობა აქვთ პრაქტიკულად მიიღონ პროფესიის ირგვლივ გამოცდილება.

An article in the German journal Kriminalpolitische Zeitschrift
An article about a joint conference held in autumn 2025 by the Georgian, German and International Criminal Law Institute of the University of Georgia School of Law and the Institute of Criminal Law of the University of Cologne was published in a leading German journal, Kriminalpolitische Zeitschrift (1/2026, p. 73). The conference focused on artificial intelligence and criminal law.
Notably, the authors of the article also discuss the Georgian-German joint summer school, which is held annually and addresses current issues in criminal law. An essential feature of the summer school is the active involvement of future lawyers, who are given the opportunity to gain practical experience related to their profession.