სეტანტა სპორტის ვიზიტი - საქართველოს უნივერსიტეტში
19 მაისს, საქართველოს უნივერსიტეტში, სეტანტა სპორტის, სპორტული კომენტატორების შერჩევის ღონისძიება გაიმართა.
ყოველწლიურად, შერჩევითი პრინციპით, სეტანტა სპორტი, კერძო და სახელმწიფო უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებში, სპორტული კომენტატორების შერჩევას ახორციელებს, სპორტის პოპულარიზაციისა და მხარდაჭერის ეგიდით.
ამჯერად, ეს შერჩევა, საქართველოს უნივერსიტეტში ჩატარდა, რომელიც სპორტში აქტიური ჩართულობით გამოირჩევა, როგორც სტუდენტური სპორტის მიმართულებით ასევე საქართველოს ჩემპიონატებში, გუნდური სპორტული მიღწევებით.
Აღნიშნული ღონისძიების ფარგლებში , საქართველოს უნივერსიტეტის სპორტისა და კულტურის დეპარტამენტის ორგანიზებით ჩატარდა შიდა საუნივერსიტეტო ჩემპიონატი "ტექბოლში" სადაც გამოვლინდნენ საპრიზო ადგილებზე გასული სტუდენტები, რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი ხარისხის მედლები და გამარჯვებულს - თასი.
• დავით დანელია
• ნიკა მენთეშაშვილი
• ნიკა ნარიმანაშვილი
საქართველოს უნივერსიტეტის სპორტისა და კულტურის დეპარტამენტის ორგანიზებით, უნივერსიტეტის ბაზაზე აქტიურად მიმდინარეობს ვარჯიშები სხვადასხვა სპორტულ სახეობებში, რაც თავის მხრივ სტუდენტებს საშუალებას აძლევს აქტიურად მიყვნენ ჯანსაღი ცხოვრების წესს და ამასთან უგულშემატკივრონ უნივერსიტეტს.

Setanta Sports visit - University of Georgia
On May 19, a sports commentator selection event organized by Setanta Sports was held at University of Georgia.
Every year, through a competitive selection process, Setanta Sports selects sports commentators from among students of private and public higher educational institutions under the initiative of promoting and supporting sports.
This time, the selection took place at University of Georgia, an institution distinguished by its active involvement in sports, both in student sports activities and in achieving success in Georgian championships across various team sports.
As part of the event, the University’s Department of Sports and Culture organized an internal university Teqball championship, where prize-winning students were identified and awarded medals of corresponding ranks, while the winner received a trophy.
• Davit Danelia
• Nika Menteshashvili
• Nika Narimanashvili
Through the organization of the Department of Sports and Culture at University of Georgia, training sessions in various sports disciplines are actively conducted on campus. This allows students to maintain a healthy lifestyle while also supporting and representing the university in sports activities.