საქართველოს უნივერსიტეტის ქართული, გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტის ინიციატივით, საქართველოს უნივერსიტეტსა და საერთაშორისო კომპანია Teichmann International AG-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომლის ფარგლებშიც საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებს ექნებათ შესაძლებლობა კიბერუსაფრთხოების საკითხებში პრაქტიკის გავლის.
Teichmann International (IT Solutions) AG https://www.teichmann-it.com, არის საკონსულტაციო და კიბერუსაფრთხოების კომპანია, რომელიც საკუთარ კლიენტებს სთავაზობს კიბერსამართლებრივ უსაფრთხოებას და ტექნიკურ მდგრადობას სტრატეგიული რისკების მართვის უნიკალური მიდგომით.
მომავალში დაგეგმილია აღნიშნულ ორგანიზაციას, საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლასა და ჩვენს ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავება.

Memorandum of Understanding with an International Cybersecurity Company
At the initiative of the Georgian, German and International Criminal Law Institute of the University of Georgia, a Memorandum of Understanding was signed between the University of Georgia and the international company Teichmann International AG. Within the framework of this memorandum, students of the University of Georgia School of Law will have the opportunity to undertake internships in the field of cybersecurity.
Teichmann International (IT Solutions) AG https://www.teichmann-it.com is a consulting and cybersecurity company that offers its clients cyber legal security and technical resilience through a unique approach to strategic risk management.
In the future, further deepening of cooperation between this organization, the University of Georgia School of Law, and our Institute is planned.