ვორქშოფი თემაზე - ციფრული სერვისების ევოლუცია: საქართველო ღია მმართველობის პარტნიორობის ვალდებულებების ჭრილში
25 მაისს, საქართველოს უნივერსიტეტის საჯარო ადმინისტრირების დეპარტამენტმა, ღია მმართველობის პარტნიორობის (Open Government Partnership) გლობალური კვირეულის — OpenGov Week 2026-ის ფარგლებში, სტუდენტურ ვორქშოფს უმასპინძლა, თემაზე — ციფრული სერვისების ევოლუცია: საქართველო ღია მმართველობის პარტნიორობის ვალდებულებების ჭრილში.
ღონისძიება მოიცავდა ორ ძირითად თემატურ სესიას და პრაქტიკულ კომპონენტს:
• სესია I - საქართველოს ციფრული ვალდებულებები: წარმატებული და ნაკლებად ეფექტური რეფორმები საჯარო სერვისების მიწოდების კონტექსტში;
• სესია II - ადამიანზე ორიენტირებული საჯარო სერვისები: შემოქმედებითი აზროვნება და სერვისის დიზაინი;
• ნიკა ბარამია, საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, საჯარო ადმინისტრირების დეპარტამენტი
•  ანი მანგოშვილი, საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, საჯარო ადმინისტრირების დეპარტამენტი
კვირეულს მსოფლიო მასშტაბით ათეულობით ქვეყანა მასპინძლობს და ხელს უწყობს გამჭვირვალობის, ანგარიშვალდებულებისა და მოქალაქეზე ორიენტირებული მმართველობის იდეების პოპულარიზაციას.

Workshop on the topic - Evolution of Digital Services: Georgia in the Context of Open Government Partnership Commitments
On May 25, the Department of Public Administration at the University of Georgia hosted a student workshop as part of the global OpenGov Week 2026, an initiative of the Open Government Partnership (OGP), on the topic — The Evolution of Digital Services: A Review of Georgia’s Open Government Commitments.
The event included two core thematic sessions and a practical component:
• Session I - Georgia’s Digital Commitments: Successful and less effective reforms in the context of public service delivery;
• Session II - Human-Centered Public Services: Design Thinking process and Service Design;
• Nika Baramia, Visiting Lecturer at the Department of Public Administration, University of Georgia
• Ani Mangoshvili, Visiting Lecturer at the Department of Public Administration, University of Georgia
The week is hosted by dozens of countries worldwide, promoting the values of transparency, accountability, and citizen-centric governance globally.
For more details about the event, visit the official OGP platform: https://www.opengovweek.org/event/the-evolution-of-digital-services-a-review-of-georgias-open-government-commitments/