საჯარო ადმინისტრირების დეპარტამენტი
მამხილებლის ინსტიტუტი საჯარო სამსახურში: საჯარო მოსამსახურის გამოხატვის თავისუფლებისა და სახელმწიფოს ერთგულების ვალდებულების ურთიერთმიმართება; - 2016
საჯარო მოსამსახურის გამოხატვის თავისუფლება: საქართველოს კანონმდებლობისა და ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლო პრაქტიკის შედარებით-სამართლებრივი ანალიზი; - 2017
შედარებითი საჯარო მმართველობა-PUBL6060 (  2021/2022; )
ნინო ცუხიშვილი - მოწვეული ლექტორი - უძღვება შედარებითი საჯარო მმართველობის კურსს. მას მიღებული აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრის ხარისხი სამართალმცოდნეობისა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და გერმანიის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (შპაიერის) ერთობლივი პროგრამის მაგისტრის ხარისხი საჯარო მმართველობის სფეროში. ნინო ცუხიშვილს გავლილი აქვს ადამიანის უფლებების დაცვისა და საჯარო მმართველობის შესახებ დამატებითი სასწავლო კურსები საქართველოსა და ევროპის ქვეყნებში. იგი ამჟამად არის გერმანიის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის დოქტორანტი ადამიანის უფლებების მიმართულებით. ნინო ცუხიშვილის კვლევის ინტერესი და სამუშაო გამოცდილება მოიცავს ისეთ სფეროებს, როგორიცაა: კარგი მმართველობა და ანტიკორუფციული პოლიტიკა, საჯარო მმართველობისა და საჯარო სამსახურის რეფორმა, ადამიანის უფლებების დაცვა. ნინო ცუხიშვილი ამჟამად არის საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ადამიანის უფლებათა დაცვის პროგრამის იურისტი და ევროკავშირის პროექტის „საჯარო მმართველობის რეფორმის ხელშეწყობა საქართველოში“ ეროვნული ექსპერტი გამჭვირვალობის, ანგარიშვალდებულებისა და კეთილსინდისიერების მიმართულებით. მას ასევე აქვს მრავალწლიანი საექსპერტო გამოცდილება USAID-ის, UNDP-ის, ევროკავშირის, GIZ-ისა და სხვა დონორი ორგანიზაციებთან მუშაობის კუთხით.

Tbilisi State University - Faculty of Law - Bachelor - 2005-09-15 - 2009-10-09
The whistleblower protection in public service: Freedom of expression and the obligation of loyalty of public servant - 2016
The freedom of expression of public servant: Comparative analysis of Georgian legislation and case-law of ECHR - 2017
Comparative Public Administration-PUBL6060 (  2021/2022; )
Nino Tsukhishvili – Invited lecturer – leads the course in Comparative Public Administration. She has received her Bachelor’s degree on Law from Tbilisi State University and Master’s degree on Public Administration from Joint Program of Tbilisi State University and German University of Administrative Sciences (Speyer). Furthermore, Nino Tsukhishvili has completed various national and international courses on public administration and human rights in Georgian and European countries. Currently, she is a PhD candidate on Human Rights of German University of Administrative Sciences (Speyer). Nino Tsukhishvili’s research interest and working experience includes the following topics such as good governance and anti-corruption policy, public administration and civil service reform as well as the protection of human rights. Nino Tsukhishvili is currently working in SCO “Georgian Young Lawyers’ Association as a human rights lawyer and in the EU Project “Support to Public Administration Reform in Georgia” as a national expert on Transparency, Accountability and Integrity. She has been working as an independent expert in the projects supported by the USAID, UNDP, EU, GIZ and other donor organizations in the areas of good governance and public administration