UG ინოვატორი - სამუშაო შეხვედრები დაიწყო
კრეატიულობისა და ინოვაციების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით საქართველოს უნივერსიტეტმა და UG Startup Factory - მა, მასშტაბური საგანმანათლებლო-სამეწარმეო პროექტი - UG ინოვატორი დაიწყო და პირველი შეხვედრა ჩაატარა. პროექტი მიზნად ისახავს თბილისსა და რუსთავში  აკრედიტირებული საჯარო და კერძო სკოლების უფროსკლასელებში ინოვაციური, პრობლემის გადაჭრაზე ორიენტირებული და სამეწარმეო აზროვნების განვითარებას.
UG ინოვატორი არის 8-კვირიანი პროგრამა, რომელიც აერთიანებს სწავლას, მენტორინგს, კონკურსს და საბოლოო დემო დღეს. პროექტი შესაძლებლობას აძლევს X–XII კლასის მოსწავლეებს შექმნან საკუთარი ინოვაციური იდეები, იმუშაონ რეალურ პრობლემებზე, წარმოადგინონ გადაწყვეტები პროფესიული ჟიურის წინაშე და მოიგონ 10 000 ლარიანი საპრიზო ფონდიდან ფულადი ჯილდო:
• I ადგილი - 5000 ლარი
• II ადგილი - 3000 ლარი
• III ადგილი - 2000 ლარი
თბილისისა და რუსთავის მასშტაბით, პროექტში ოცი სხვადასხვა გუნდია ჩართული, რომელთაც მენტორობას მათი სკოლის მასწავლებლები უწევენ. მონაწილე გუნდებს უკვე ჩაუტარდათ ორი შეხვედრა, სადაც პროექტის გაცნობასთან ერთად მიიღეს სამუშაო დავალებები და დაიწყეს სასწავლო პროცესი. რომლის ფარგლებშიც 28 - 29 მაისს, ჩაუტარდათ ტრენინგი / სწავლება, იდეის დამუშავებისა და გენერირების პროცესზე, ტრენერმა საბა ხერგიანმა მოსწავლეებთან დეტალურად გაიარა  იდეის შექმნისა და ჩამოყალიბებასთან დაკავშირებული საკვანძო დეტალები. მოსწავლეებს მიეცათ პრაქტიკული დავალება, რომელზეც გუნდებმა ერთად უნდა იმუშაონ და შემდგომ ეტაპზე, შიდა Demo დღეზე წარადგინონ - პრეზენტაციის სახით, რის საფუძველზეც, სპეციალური ჟიური საუკეთესო ათ გუნდს დაასახელებს, რომელთა შორისაც გამოვლინდება საუკეთესო პირველი სამეული.

The UG innovator started
On the occasion of the International Day of Creativity and Innovation, the University of Georgia and UG Startup Factory launched a large-scale educational and entrepreneurial project, UG Innovator, and held its first meeting. The project aims to foster innovative, problem-solving, and entrepreneurial thinking among senior students of accredited public and private schools in Tbilisi and Rustavi.
UG Innovator is an eight-week program that combines learning, mentoring, competition, and a final Demo Day. The project provides students in grades X–XII with the opportunity to develop their own innovative ideas, work on real-world problems, present their solutions to a professional jury, and compete for cash prizes from a total prize fund of 10,000 GEL:
• 1st Place – 5,000 GEL
• 2nd Place– 3,000 GEL
• 3rd Place – 2,000 GEL
Twenty teams from schools across Tbilisi and Rustavi are participating in the project, with mentorship provided by their school teachers. The participating teams have already attended two introductory sessions, during which they were introduced to the project, received assignments, and began the learning process.
As part of the program, on May 28–29, students participated in a training session focused on the process of idea generation and development. Trainer  Saba Khergiani guided participants through the key principles and essential details involved in creating and refining innovative ideas.
The students were also given a practical assignment on which team members must work collaboratively and later present at the next stage during the internal Demo Day. Based on these presentations, a special jury will select the top ten teams, from which the three winning teams will ultimately be chosen.