კონფერენცია "უკრაინის ომის შემდეგ: პერსპექტივები და შედეგები ევროპასა და სამხრეთ კავკასიაზე"
საქართველოს უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის უსაფრთხოების პლატფორმა (UGSP) 9 ივნისს სასტუმრო პულმანში მეოთხე ყოველწლიურ კონფერენციას "უკრაინის ომის შემდეგ: პერსპექტივები და შედეგები ევროპასა და სამხრეთ კავკასიაზე"
მასპინძლობს.
კონფერენციის მთავარი ამოცანაა რუსეთ-უკრაინის ომის პოტენციური, სტრატეგიული (სამხედრო-პოლიტიკური) მნიშვნელობის მქონე შედეგების გამოკვეთა და რეგიონალური და საერთაშორისო უსაფრთხოებაზე მათი შესაძლო გავლენის შეფასება. კონფერენციის მიზანია შეისწავლოს რუსეთის მიერ უკრაინის წინააღმდეგ მიმდინარე ომი, მისი სტრატეგიული შედეგები და მისი გავლენა რეგიონალურ და საერთაშორისო უსაფრთხოებაზე.
კონფერენციის მონაწილე ექსპერტები გააანალიზებენ ევროკავშირისა და ნატოს ინსტიტუციურ დინამიკას, ჩართული ქვეყნების ეროვნულ სტრატეგიებს და შესთავაზებენ ახალ კონცეფციებს რეგიონული უსაფრთხოებისა და თანამშრომლობის გასაძლიერებლად.

Conference "After the War in Ukraine: Prospects and Implications for Europe and South Caucasus"
The University of Georgia School of Social Sciences' Security Platform (UGSP) is hosting its fourth annual conference "After the Ukraine War: Perspectives and Implications for Europe and the South Caucasus" on June 9 at the Pullman Hotel.
The main task of the conference is to highlight the potential and strategic (military-political) consequences of the Russia-Ukraine war and to evaluate their possible impact on regional and international security. The objective of the conference is to examine Russia's ongoing war against Ukraine, its strategic repercussions and its impact on regional and international security.
The experts participating in the conference will analyze the institutional dynamics of the European Union and NATO, the national strategies of the countries involved, and propose new concepts for strengthening regional security and cooperation.