შიდა და გარე ფაქტორები სამხრეთ კავკასიის უსაფრთხოების კონტექსტში
საქართველოს  უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ორგანიზებით ჩატარდა ახალგაზრდული კონფერენცია თემაზე ,,შიდა და გარე ფაქტორები სამხრეთ კავკასიის უსაფრთხოების კონტექსტში"
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს როგორც საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებმა და კურსდამთავრებულებმა, ასევე შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სტუდენტებმა.
მომხსენებელები იყვნენ:
1) თინათინ გაჩეჩილაძე (საქართველოს უნივერსიტეტი)
თემა: რუსული ჰიბრიდული ომის გავლენა საქართველოს უსაფრთხოების ტრანსფორმაციაზე (2003-2008, 2008-2018 წწ.)
2) მარიამ მაჭარაშვილი (შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი)
თემა: საქართველოს ეროვნული უსაფრთხოება: კონცეფციიდან რეალობამდე
3) თორნიკე ზედელაშვილი (კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი)
თემა: სამხრეთ კავკასიის რეგიონში მიმდინარე პროცესები, 21-ე საუკუნის საინფორმაციო ომი და კიბერ შეტევები

"Internal and External Factors in the Context of Security in the South Caucasus"
The Department of Politics and International Relations of the School of Social Sciences at Georgian University organized a youth conference on the topic
"Internal and External Factors in the Context of Security in the South Caucasus."
The conference was attended by students and graduates of Georgian University, as well as students from the Black Sea International University and the Caucasus International University.
The speakers were:
1. Tinatin Gachechiladze (Georgian University)
Topic: The Impact of Russian Hybrid Warfare on the Transformation of Georgia's Security (2003-2008, 2008-2018)
2. Mariam Macharashvili (Black Sea International University)
Topic: Georgia’s National Security: From Concept to Reality
3. Tornike Zedelashvili (Caucasus International University)
Topic: Ongoing Processes in the South Caucasus Region, 21st Century Information Warfare, and Cyber Attacks