„თავისუფლების ნამდვილი შვილი“ - პოლონეთისა და ლიტვის ელჩების ვიზიტი საქართველოს უნივერსიტეტში
13 ნოემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის ისტორიის დეპარტამენტი აწყობს ღონისძიებას „თავისუფლების ნამდვილი შვილი“, რომელიც ეძღვნება ტადეუშ კოშჩიუშკოს, 1746-1817 (პოლონეთის, ლიტვის, ბელორუსიისა და აშშ-ის ეროვნული გმირი) გარდაცვალებიდან მე-200 წლისთავს და პოლონეთის დამოუკიდებლობის დღეს.
ღონისძიებას დაეწრებიან: პოლონეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში ბ-ნ მარიუშ მაშკიევიჩი; ლიტვის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, მისი აღმატებულება ბ-ნ გიედრიუს პუოჯუნასი.

“Pure Son of Liberty’- Visit of the Ambassadors of Poland and Lithuania at the University of Georgia”
6 November 2017
On 13rd of November, Department of History, School of Art and Humanities, the University of Georgia organizes a special event: “Pure Son of Liberty“ dedicated to the 200th anniversary of a national hero in Poland, Lithuania, Belarus, and the United States - Thaddeus Kosciuszko’s (1746-1817) passing and Polish Independence Day .
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to Georgia,
HE Mariusz Maszkiewicz and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to Georgia, HE Giedrius Puodžiūnas will attend the event.