ემოციური ინტელექტი და ემოციების მართვა
წარმატების მიღწევის სურვილი ნებისმიერ ადამიანს აერთიანებს, შესაბამისად მუდმივად ვზრუნავთ თვითგანვითარებაზე და  ჩვენი ცხოვრების უმეტეს ნაწილს წარმატებისკენ წინსვლას ვუთმობთ.
კარიერული განვითარებისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია ემოციური ინტელექტის განვითარება, სწორედ ამიტომ 7 დეკემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა სკოლა ბათუმში მდებარე აჭარის რეგიონულ ოფისში გამართავს საჯარო ლექციას თემაზე- „ემოციური ინტელექტი და ემოციების მართვა“.
საჯარო ლექციის ფარგლებში განხილული იქნება შემდეგი საკითხები:
·         რა არის წარმატებულობის ფორმულა? ;
·         გონებრი ინტელექტი vs ემოციური ინტელექტი;
·         ემოციური ინტელექტის ძირითადი კომპონენტები: თვითცნობიერება, საკუთარი ემოციების მართვა, სხვისი ემოციების ამოცნობა და ურთიერთობების მართვა;

The desire to achieve success unites anyone, correspondingly we always dwell on self-improvement and most part of our life we spent on trying to accomplish something valuable.
We can clearly say that for career development, it’s vital to improve emotional aspect of intellect that’s why the University of Georgia will host a public lecture on- “Emotional Intellect and Emotion Management”.
On 7th of December, the School of Science of the University of Georgia will host a public lecture on- “Emotional Intellect and Emotion Management” at Adjara Regional Office, located in Batumi.
· What’s the formula of success? ;
· IQ vs EQ ;
· Main components of emotional intellect: Self-awareness, Emotion Management, Detection of Emotions and Managing Relationships ;