ადამიანის უფლებების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეული
2023 წლის 2-11 დეკემბერს იმართება ადამიანის უფლებების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეული, რომელშიც საქართველოს ჩვიდმეტი უნივერსიტეტი მიიღებს მონაწილეობას.11 დეკემბერს, კვირეულის დახურვის ღონისძიებას უმასპინძლებს საქართველოს უნივერსიტეტი.
სამართლის სკოლის ადამიანის უფლებების ცენტრის ორგანიზებით, აუდიო-ვიზუალურ მუზეუმ “ჰოლოზეუმში” გაიმართება ციფრული გამოფენა “უფლებების რესპუბლიკა: 1918-1921” და საჯარო დისკუსია საქართველოს პირველი რესპუბლიკის დროს ადამიანის უფლებების და კანონის უზენაესობის მდგომარეობაზე, სტანდარტებსა და პრაქტიკაზე.

Human Rights Law University Week
During December 2-11, 2023, the University Week of Human Rights Law will take place, with the participation of seventeen universities in Georgia.
The closing event on December 11 will be hosted by the University of Georgia and organized by the Human Rights Center of the Law School. The event will feature a digital exhibition titled "Republic of Rights: 1918-1921" and a public discussion on the state, standards, and practices of human rights and the rule of law during the First Republic of Georgia. This insightful discussion will be held at the audio-visual museum "Holozeum."