საერთაშორისო მედიაციის კონკურსი ICC
ICC-ის მედიაციის კონკურსი მსოფლიოში უმსხვილესი საგანმანათლებლო ღონისძიებაა, რომელიც ეძღვნება საერთაშორისო კომერციულ მედიაციას. ყოველწლიურად, პარიზში სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები მედიაციის სიმულაციურ სესიებში მონაწილეობენ, მედიატორების ჩართულობით.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ:
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მოქმედ სტუდენტებს (ბაკალავრი, მაგისტრატურა, ან ვინც გეგმავს საქართველოს უნივერსიტეტის სამაგისტრო პროგრამაში ჩართვას)
მონაწილეობისათვის აუცილებელია აპლიკანტი თავისუფლად საუბრობდეს ინგლისურ ენაზე.
შერჩეულ სტუდენტები პრაქტიკულ მომზადებას გაივლიან მედიაციისა და მოლაპარაკების ტექნიკებში.
დაინტერესებულმა პირებმა,  გთხოვთ გამოაგზავნოთ CV და სამოტივაციო წერილი (ინგლისურად) 2025 წლის 26 სექტემბრამდე შემდეგ მისამართზე: ugls@ug.edu.ge

ICC International Mediation Competition
The ICC Mediation Competition is the world’s largest educational event dedicated exclusively to international commercial mediation. Each year in Paris, teams of university students compete in simulated mediation sessions with the support of professional mediators.
Current full-time UGLS law students (Bachelor’s and Master’s), and those who intend to enroll in the UG Master program.
To be eligible, applicants must speak fluent English.
Selected participants will be trained by the university in advanced mediation and negotiation techniques before the competition.
Interested applicants should send CV and motivation letter (in English) until 26 September to: ugls@ug.edu.ge