საქართველოს უნივერსიტეტის ორგანიზებითა და ბაზისბანკის სპონსორობით, წელს რიგით მე-10 საერთაშორისო კიბერუსაფრთხოების ფესტივალი IFCS ჩატარდება, 2 ივლისს.
IFCS საერთაშორისო კიბესუფართხოების ფესტივალია, რომელიც უკვე წლებია აერთიანებს საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლებს, წამყვან ექსპერტებსა და ინოვატორებს.
ფესტივალის მიზანია კიბერუსაფრთხოების სფეროთი დაინტერესებულ პირებს ქვეყანაში არსებული აქტუალური ტენდენციები გააცნოს. ღონისძიების ფარგლებში, მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ, დარგის წამყვანი პროფესიონალებისგან პრაქტიკული გამოცდილება მიიღონ, დეტალურად გააანალიზონ თანამედროვე გამოწვევები და აღმოაჩინონ ინდუსტრიის სიახლეები.
ფესტივალზე კიბერუსაფრთხოების უცხოელი და ადგილობრივი წამყვანი სპიკერები საკუთარ გამოცდილებას გაუზიარებენ სტუმრებს.

The University of Georgia, with the sponsorship of Basisbank, will host the 10th International Festival of Cybersecurity (IFCS) on July 2.
IFCS is an international cybersecurity festival that brings together representatives of the public and private sectors, leading experts, and innovators to discuss the latest trends and challenges in cybersecurity.
The festival will feature both local and international speakers, covering topics such as cyber resilience in the age of AI, cyber hygiene and privacy, data breaches, modern cyberattacks, AI-powered defense, and Georgia’s national cyber resilience.