ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის ღონისძიებები ქუთაისში
22 მარტს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებთა სკოლა იმერეთის რეგიონულ ოფისში შემდეგ ღონისძიებებს გამართავს:
1. საჯარო ლექცია “ინტერაქციული გაკვეთილი ინგლისურ ენაში“
მონაწილეები მიიღებენ გლობალიზაციის შესახებ ინფორმაციას და მიღებული ცონდის საშუალებით ისინი შეძლებენ ერთიან ეროვნულ გამოცდაზე მსგავსი ტიპის სავაჯიშოების და უცხო ტექსტის გააზრების სწორად შესრულებას.
ღონისძიებას საქართველოს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორები: ქ-ნ მაკა კუტალია და ქ-ნ თამარ ნატროშვილი გაუძღვებიან.
2. საბაკალავრო პროგრამების პრეზენტაცია
პრეზენტაციაზე განხილული იქნება ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის პროგრამები, მათი მახასიათებლები და სამომავლო პერსპექტივები.
ღონისძიებას საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი, ევროპული ენებისა და ფილოლოგიის დეპარტამენტის უფროსი- ქ-ნ მაკა ჩხეიძე გაუძღვება.

Events of School of Arts and Humanities in Kutaisi
On 22th of March, the UG School of arts and Humanities will host events at the Imereti Regional Office in Kutaisi:
1. Public lecture "Interactive Lesson in English Language"
Participants will receive information regarding globalization. Senior year students of high schools will be able to correctly perform the same kind of exercises and text analyses on a United National Exam.
Associated Professors of the University of Georgia: Ms. Mako Kutalia and Ms. Tamar Natroshvili will lead the event.
2. Presentation of Bachelor Programs
The academic programs of Arts and Humanities, their characteristics and future prospects will be presented.