3 ივნის საქართველოს უნივერსიტეტისა და სტუდენტურ კლუბ დიპლომატთა ალიანსის ინიციატივით გაიმართება კონფერენცია მსოფლიოში არსებულ ერთერთ ყველაზე მწვავე თემაზე: „ტერორიზმი რეგიონსა და მსოფლიოში: მიზეზები და საფრთხეები“.
კონფერენციაში მოხსენებით წარსდგებიან როგორც საქართველოს უნივერსიტეტის, ასევე თბილისში მდებარე კერძო და სახელმწიფო უნივერსიტეტების სტუდენტები. ღონისძიებაზე განხილული იქნება ისეთი თემები როგორიცაა: საერთაშორისო ორგანიზაციების როლი ტერორიზმთან ბრძოლაში, კიბერ ტერორიზმი, თავისუფალი სამყაროს პასუხი, მსოფლიო უსაფრთხოება და ა.შ.
კონფერენციას დაესწრებიან და დისკუსიაში მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორები და ლექტორები, ანალიტიკური ორგანიზაციების, სახელმწიფო სექტორისა და ექსპერტთა წრის წარმოომადგენლები.

On June 3 the University of Georgia together with the student club - “Diplomatic Alliance” will host a scientific conference on the most relevant issue pertaining to grave violence against humanity - regional and global terrorism.
UG students as well as students of other private and public universities located in Tbilisi will participate in discussions pertaining to the role of international organizations in the fight against terrorism, the response of free word’s to terrorism, cyber terrorism, global security etc. Participants will receive special certificates.
Guests such as the academic personnel of UG, think tank representatives, experts and public sector reps will actively participate in the discussion process.