23 აპრილიდან 27 აპრილის ჩათვლით საქართველოს უნივერსიტეტი წიგნის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ ლიტერატურის კვირეულის ფარგლებში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით სტუდენტებისა და სკოლის მოსწავლეებისთვის, მორიგ ლიტერატურულ კონკურსს - „ფოლიოს“ - აცხადებს.
საქართველოს უნივერსიტეტი აგრძელებს ტრადიციას და მხარს უჭერს ახალგაზრდებში კრეატიული წერითი უნარ-ჩვებების განვითარებას.
კონკურსის მონაწილეები სურვილისამებრ ქართულ ან ინგლისურ ენაზე დაწერენ ლექსს ან პროზაულ მინიატურას. წლევანდელი კონკურსის თემაა - „მშვიდი და ბობოქარი გაზაფხული“.
ლიტერატურული კონკურსის მიზანი წერის კულტურის ამაღლებაა.
კონკურსის თითოეული მონაწილე მიიღებს მონაწილეობის დამადასტურებელ სერტიფიკატს.
გამარჯვებულს საქართველოს უნივერსიტეტის ლიტერატურული პრიზი „ფოლიო“ და ფულადი ჯილდო 500 ლარი გადაეცემა. ასევე დაჯილდოვდებიან საუკეთესო ლექსის და პროზაული ნაწარმოების ავტორებიც.
• კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ სტუდენტებსა და სკოლის მე-11/მე-12 კლასის მოსწავლეებს
• ნაშრომი წარმოდგენილი იქნება ქართულ ან ინგლისურ ენებზე
• ტექსტი განთავსდება A4 ფორმატში, Sylfaen 11- იანი შრიფტით, სტრიქონებს შორის დაშორება 1,5 და ტექსტის მოცულობა მაქსიმუმ ერთი გვერდი
• თავფურცელზე უნდა იყოს მითითებული კონკურსანტის მონაცემები: სახელი, გვარი, ასაკი, ტელეფონის ნომერი, სკოლის ან უნივერსიტეტის დასახელება, კურსი/კლასი და ელექტრონული ფოსტა.
ნამუშევრების ატვირთვა შესაძლებელია 2018 წლის 3 აპრილიდან 21 აპრილის ჩათვლით მითითებულ ბმულზე: https://www.ug.edu.ge/folio
გამარჯვებულების დაჯილდოება გაიმართება 27 აპრილს ლიტერატურის კვირეულის დახურვის დღეს, საქართველოს უნივერსიტეტში (კოსტავას 77ა, საკონფერენციო დარბაზი #519).

Literally Contest - “Folio”
The University of Georgia will conduct yet another Week of Literature from 23rd to 27th of April, 2018 dedicated to the World Book Day. University and high senior year high school students have the opportunity to participate in the UG Literally Contest - “Folio” which will be held within the week of literature.
The University of Georgia continues its tradition and supports development of creative, critical writing skills among young people.
Participants of the contest will write a short poem or a prose miniature. This year’s topic is - “Calm and Severe Spring”.
Literally Contest - “Folio” aims to raise the culture of writing. All participant will receive a special certificate.
Winner will receive a special literary prize – Folio and a 500 GEL reward. The jury will also award special prizes for best poetry and prose.
1) The competition is bilingual, therefore text may be written in Georgian or English languages (SYLFAEN 11);
2) 1 pages, 1.5 line spacing;
3) Name, surname, age, phone, school, university, course, class, number and e-mail must be indicated.
A) Originality
B) Creativity
Work will be accepted from April 3rd through 21st at the following link: https://www.ug.edu.ge/folio