საქართველოს უნივერსიტეტის ტრადიციული ლიტერატურული კონკურსი მოსწავლეებისა და სტუდენტებისთვის - “ფოლიო 2025” იწყება.
კონკურსში მონაწილეობა მთელი ქვეყნის მასშტაბით, ყველა უმაღლესი სასწავლებლის სტუდენტებს და საქართველოში მოქმედი სკოლების მე-12 და მე-11 კლასის მოსწავლეებს შეუძლიათ.
კონკურსის მიზანია ლიტერატურული პროცესის მხარდაჭერა, შემოქმედებითი ნიჭით დაჯილდოებული ახალგაზრდების წახალისება და წერის კულტურის ამაღლება.
წელს კონკურსის მთავარი თემა საქართველოს უნივერსიტეტის საიმიჯო კამპანიის “როგორი საქართველოს უნივერსიტეტის” გავლენით შეირჩა. კონკურსის მონაწილეებმა ხუთი საკვანძო სიტყვიდან: დემოკრატიული, ინოვაციური, მრავალფეროვანი, ძლიერი, ევროპული - უნდა შეარჩიონ ერთ-ერთი ან რამდენიმე და აქციონ თავიანთი ახალი პროზაული ნაშრომის ინსპირაციად.
კონკურსში მონაწილეობის პირობები:
პროზაული ნაშრომის შეფასების კრიტერიუმებია:
ნამუშევრების ატვირთვა შესაძლებელია 2025 წლის 24 მაისიდან - 10 ივნისის ჩათვლით ბმულზე: https://ug.edu.ge/public/folio
კონკურსის სამი გამარჯვებული ფულად პრემიას მიიღებს:
I ადგილი - 2000 ლარი
II ადგილი - 1500 ლარი
III ადგილი - 1000 ლარი
კონკურსის ფარგლებში გამოვლინდება საქართველოს უნივერსიტეტის რჩეული კონკურსანტი, ყველა მონაწილეს კი, გადაეცემა სერტიფიკატი.

Literary competition - Folio 2025
The University of Georgia proudly announces the launch of its traditional literary competition - “Folio 2025”! The competition is open to students of all higher education institutions and 11th and 12th-grade school students across Georgia.
The aim of the competition is to support the literary process, inspire young people with creative potential, and promote a culture of writing.
This year's theme is inspired by the University of Georgia’s image campaign “What is the University of Georgia?”. Participants must choose one or more of the following five keywords as the foundation for their prose: democratic, innovative, diverse, strong, European.
For full competition details, visit:
Entries may be submitted between May 24, 2025, and June 10, 2025, via the following link: https://ug.edu.ge/public/folio
The top three winners will receive cash prizes:
1st Place – 2,000 GEL
2nd Place – 1,500 GEL
3rd Place – 1,000 GEL
Additionally, the University of Georgia will select its favorite contestant, and all participants will receive a certificate of participation.