საქართველოს უნივერსიტეტი “Youth in Conservation of Cultural Heritage” - თან და კალაბრიის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმს გააფორმებს
3 April 2018
11 აპრილს, საქართველოს უნივერსიტეტი YOCOCU „Youth in Conservation of Cultural Heritage” თან და კალაბრის უნივერსიტეტთან თანაშრომლობის მემორანდუმს გააფორმებს. YOCOCU წარმოადგენს პან-ევროპულ ორგანიზაციას, რომელიც დაფუძნდა 2008 წელს და ორიენტირებულია პროფესიონალ არქეოლოგებს, კონსერვატორებს, ხელოვანებს, ისტორიკოსებსა და რესტავრატორებს შორის ახალი კავშირის აგებაზე. ორგანიზაციის ძლიერ მხარეს საველე და ლაბორატორიულ საქმიანობაში სტუდენტთა ჩართულობა წარმოადგენს.
ღონისძიების ფარგლებში ჩატარდება პრეზენტაცია სადაც განხილული იქნება “Youth in Conservation of Cultural Heritage”- ს არსი, მიზნები და სამომავლო პერსპექტივები.
„Youth in Conservation of Cultural Heritage” ყოველ ორ წელიწადში შემაჯამებელ კონფერენციას მართავს ევროპულ ქალაქებში (მადრიდი, ანტვერპენი,ბაქო, რომი,პალერმო,მატერა), სადაც სამომავლო გეგმები და შესრულებული დავალებები განიხილება.

The University of Georgia will Sign Memorandum with “Youth in Conservation of Cultural Heritage” and University of Calabria
3 April 2018
On 11th of March, the University of Georgia will sign memorandum with “Youth in Conservation of Cultural Heritage” and University of Calabria. YOCOCU is Pan-European organization, which was founded in 2008 and strives to connect the network of Archeologists, Artists, Historians, Conservatoires, and Restorers.
Within the event, a presentation will be held on ideas, goals and future perspectives of “Youth in Conservation of Cultural Heritage”.
“Youth in Conservation of Cultural Heritage” holds summary conference in European Cities (Madrid, Antwerp, Baku, Rome, Palermo, and Matera) every two years, where future plans and performed tasks are discussed.