9 მარტს, საქართველოს უნივერსიტეტში გაიმართება კონკურსის - „ტოლერანტობა თავისუფლებაა“ მონაწილეების დაჯილდოება.
2015 წლის, კვირეულის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტმა სტუდენტებისთვის და მე - 12 კლასელებისთვის მთელი საქართველოს მასშტაბით გამოაცხადა კონკურსი - „ტოლერანტობა თავისუფლებაა“. მონაწილეებს უნდა მოეფიქრებინათ სოციალური კამპანია ტოლერანტობასთან დაკავშირებით.
გამარჯვებული გახდა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი მარიამ ხუროშვილი, რომელსაც საქართველოს უნივერსიტეტმა გამოუყო ბიუჯეტი აღნიშნული კამპანიის განსახორციელებლად.
აღსანიშნავია, რომ ამ კამპანიას საფუძველი ჩაეყარა ტოლერანტობის კვირეულის ფარგლებში, რომელიც საქართველოს უნივერსიტეტის ტრადიციაა.

The University of Georgia Will Host the Award Ceremony of the competition – “Tolerance is Freedom”
On March 9th, the University of Georgia will host the award ceremony of the competition – “Tolerance is Freedom”, which was launched in the framework of the Tolerance Week.
Within the Week of Tolerance 2015 the University of Georgia announced - a competition “Tolerance is Freedom”:  Students and 12th graders from all around Georgia were welcome to participate. The competition entailed coming up with a creative campaign on the subject of tolerance.
The winner of the competition was the student of the Tbilisi State University - Mariam Khuroshvili, who was allocated