23 ივნისს საქართველოს უნივერსიტეტი STEAM ფესტივალ 2023-ს უმასპინძლებს!
ფესტივალის მიზანია მეცნიერების, მათ შორის, კომპიუტერული მეცნიერებების, ელექტრონული და კომპიუტერული ინჟინერიის, ინფორმაციული და ტელეკომუნიკაციების პოპულარიზაცია.
ღონისძიებაზე სტუდენტები წარმოადგენენ ორიგინალურ იდეებს, პროექტებს, რომელთა ნაწილი შემუშავდა და დაიხვეწა მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის idealab-ში.
მონაწილე გუნდები დამთვალიერებელთა და ჟიურის წევრების წინაშე საკუთარ ნამუშევრებს გამოფენენ და პროექტების პრეზენტაციას წარადგენენ.
რჩეულებს ნომინაციების მიხედვით გადაეცემათ საჩუქრები.
დრო: 23 ივნისი, 14:00-18:00 საათი
ადგილი: ქ. თბილისი, კოსტავას 77ა, საქართველოს უნივერსიტეტი, მეოთხე კორპუსი, მეორე სართული, მეცნირებისა და ტექნოლოგიების სკოლა.

On June 23, the University of Georgia will host the STEAM Festival 2023!
The purpose of the festival is to promote science, including computer science, electronic and computer engineering, information and telecommunications.
At the event, students will present original ideas, projects, some of which have been developed and refined in the idealab of the School of Science and Technology.
Participating teams will exhibit their works and present their projects in front of the audience and jury members.
Prizes will be given to the chosen ones according to the nominations.
Time: June 23th, 2:00-6:00 p.m
Location: Tbilisi, Kostava 77a, the University of Georgia, fourth building, second floor, school of Science and Technology.