სტუდენტური ბიზნეს აქსელერატორის ფინალი საქართველოს უნივერსიტეტში - ბიზნეს იდეის რეალიზაციის ხელშეწყობის მიზნით გამარჯვებულს 5000 ლარი გადაეცემა
25 June 2015
28 ივნისს საქართველოს უნივერსიტეტში Startup Nest-ის  ფინალი გაიმართება. პროექტი, რომელიც პირველად საქართველოს უნივერიტეტის მიერ განხორციელდა, ახალგაზრდებს    საჭირო უნარების განვითარების და ბიზნეს იდეების რეალიზაციის  საშუალებას აძლევს.
ფინალში გაიმართება 11 გუნდის იდეის პრეზენტაცია, რომლის შედეგად ჟიური აარჩევს 1 საუკეთესო გუნდს, რომელსაც ბიზნესის განსავითარებლად 5000 ლარი გადაეცემა საქართველოს უნივერსიტეტისგან.
პროექტში საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები იღებენ მონაწილეობას.
ფინალური შერჩევის ჟიურის წევრები არიან სახელმწიფო და კერძო სექტორის წარმომადგენლები:  საქართველოს უნივერსიტეტი, ბორჯომი, პოტტერსი, საბვეი და საქართველოს ეკონომიკისა და მგრადი განვითარების სამინისტრო, სსიპ საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტო.

The First Student Business Accelerator’s Final at the University of Georgia
The closing event of the Startup Nest project will be held at the University of Georgia on June 28th
Initiated by UG, Startup Nest gives students the opportunity to receive skills and resources necessary for entrepreneurship.  Through this program, participants receive a chance to realize their own business ideas.
In final tour ideas of 11 teams will be presented.  The jury will choose the best team.  The winning team will receive  the check for GEL  5000 from the University of Georgia  for business development purposes
Students of various universities in Georgia participate in this project.
The jury entails members from the public and private sectors such as: University of Georgia, Borjomi, Potters, Subway, Ministry of Economy and Sustainable Development, the Innovation and Technology.