საქართველოს უნივერსიტეტში, ტოლერანტობის საერთაშორისო დღის ფარგლებში 16 ნოემბრიდან 20 ნოემბრის ჩათვლით მორიგი ტოლერანტობის კვირეული გაიმართება. კვირეულის ფარგლებში უნივერსიტეტის კამპუსში ჩატარდება აქტუალური საჯარო ლექციები, რომელსაც ცნობილი და კომპეტენტური ადამიანები წაიკითხავენ.
ლექციებზე დასწრება თავისუფალია, სტუმრებს გადაეცემათ მონაწილეობის დამადასტურებელი სერთიფიკატი. კვირეულის განმავლობაში გაიმართება სხვადასხვა ღონისძიება და პერფორმანსი სტუდენტების ჩართულობით. სტუმართა სია მოიცავს საზოგადო მოღვაწეებს, ტელე წამყვანებს, დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს და ა.შ.
აღსანიშნავია, რომ კვირეულის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტმა სტუდენტებისთვის და მე -12 კლასელებისთვის მთელი საქართველოს მაშტაბით გამოაცხადა კონკურსი - „ტოლერანტობა თავისუფლებაა“. მონაწილეებს უნდა მოეფიქრებინათ სოციალური კამპანია ტოლერანტობასთან დაკავშირებით. გამარჯვებულს საქართველოს უნივერსიტეტი გამოუყობს ბიუჯეტს კამპანიის განსახორციელებლად.
საქართველოს უნივერსიტეტმა ტოლერანტობის კვირეულის ტრადიციას გასულ წელს ჩაუყარა საფუძველი, ნიშნად ჰუმანური და ტოლერანტული ღირებულებების პოპულარიზაციისა. ტოლერანტობის კვირეულის სლოგანია „ტოლერანტობა თავისუფლებაა!”

Week of Tolerance 2015
The University of Georgia will conduct yet another Week of Tolerance in the framework of the International Day of Tolerance throughout the Week of November, through  16 - 20.
UG will host a series of public lectures dedicated to various topics around tolerance.  Attendance  is free  and all guest will receive a special certificate. Guests will include successful professionals, including journalists, diplomats and so on.
Within the Week of Tolerance the University of Georgia  announced  a competition “Tolerance is Freedom”:  Students and 12th graders from all around Georgia are welcome to participate. The competition entails coming  up with a creative campaign on the subject of tolerance. The author of the best campaign will be revealed by the jury of the University of Georgia and will receive 1000 Gel for campaign implementation
UG hosted the first ever Week of Tolerance in 2014, giving way to a meaningful tradition for the sake of popularizing ideas of humanism and tolerance.  The Week of Tolerance is held under the slogan “Tolerance is Freedom!”.