საქართველოს უნივერსიტეტი აგრძელებს, მასწავლებლებისთვის ერთიანი პროექტის ფარგლებში თემატური ტრენინგების ჩატარებას, შემდეგი ვორქშოფი "თანამედროვე მიდგომები და ციფრული რესურსების გამოყენება ისტორიის სწავლებაში" გაიმართება 15 მაისს.
ვორქშოფი მიზნად ისახავს ისტორიის სწავლებისას ისტორიის მასწავლებლებისათვის თანამედროვე პედაგოგიური მიდგომებისა და ციფრული რესურსების ეფექტიანი გამოყენების გაცნობას. ვორქშოფის მონაწილეები განიხილავენ ინტერაქტიული სწავლების სტრატეგიებს, კრიტიკული აზროვნების განვითარებაზე ორიენტირებულ მეთოდებსა და იმ ინსტრუმენტებს, რომლებიც მოსწავლეთა მეტ და აქტიურ ჩართულობას შეუწყობს ხელს ისტორიის სწავლებისას.
შეხვედრის მოდერატორი: ცირა ჩიკვაიძე, საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის ისტორიის დეპარტამენტის უფროსი.
ვორქშოფზე დასწრების მსურველებმა, გთხოვთ გაიაროთ რეგისტრაცია მითითებულ ბმულზე: https://forms.gle/srmkotW8xJsUNUny5

Workshop - Modern Approaches and the Use of Digital Resources in Teaching History
The University of Georgia continues to deliver thematic trainings for teachers within the framework of a unified project. The next workshop, titled "Modern Approaches and the Use of Digital Resources in Teaching History," will be held on May 15.
The workshop aims to introduce history teachers to modern pedagogical approaches and the effective use of digital resources in teaching history. Participants will explore interactive teaching strategies, methods focused on developing critical thinking, and tools that promote greater student engagement and active participation in the learning process.
Moderator: Tsira Chikvaidze, Head of the History Department at the School of Arts and Humanities, University of Georgia.
Those interested in attending the workshop are kindly requested to register via the following link: https://forms.gle/srmkotW8xJsUNUny5