საქართველოს უნივერსიტეტის, YOCOCU ITALY - ის, საქართველოს ეროვნული მუზეუმის, საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტოს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის და თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის ორგანიზებით, 2-3-4 ნოემბერს გაიმართება ონლაინ კონფერენცია YOCOCU 2020 TBILISI სადაც სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენელ მკვლევარებსა და სტუდენტებს საშუალება აქვთ თავიანთი კვლევის შედეგები ერთმანეთს გაუზიარონ
YOCOCU 2020 TBILISI კონფერენციის მიზანია, სხვადასხვა ქვეყნების კულტურულ მემკვიდრეობის სფეროში არსებული გამოცდილება ხელმისაწვდომი გახდეს ფართო სამეცნიერო საზოგადოებისათვის და ასევე, ხელი შეუწყოს ახალგაზრდა კვლევარებსა და მეცნიერებს შორის პროფესიონალური კავშირების დამყარებას.
კონფერენციაში მონაწილეებს საშუალება ექნებათ ვირტუალურად გაეცნონ ქართულ კულტურულ მემკვიდრეობას, საქართველოს ეროვნული მუზეუმის კოლექციებს, საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტოს მიერ განხორციელებულ საკონსერვაციო-სარესტავრაციო სამუშაოებს და TravelGis-ის მობილურ აპლიკაციას, სადაც განთავსებულია სხვადასხვა სახის ტურისტული და შემეცნებითი ტურები საქართველოს ყველა კუთხეში.

The YOCOCU 2020 TBILISI online conference
The YOCOCU 2020 TBILISI online conference, to be held on November 2-3-4, allows scientists, scholars, and students from different countries to present their research and share their experiences.
The goal of the YOCOCU 2020 TBILISI conference is to make the experience in the field of cultural heritage of different countries available to the wider scientific community and also to promote the establishment of professional connections between young researchers and scientists.
The participants of the conference will have the opportunity to get acquainted with:
• The Georgian cultural heritage;
• The collections of the Georgian National Museum;
• The conservation and restoration works carried by Georgian National Agency for Cultural Heritage Preservation;
• TravelGis mobile application.
YOCOCU 2020 TBILISI online conference is organized by YOCOCU ITALY, The University of Georgia, Georgian National Museum, Georgian National Agency for Cultural Heritage Preservation, Georgian Technical University, Tbilisi State Academy of Arts & partners.