“ევროპული სკოლისა“ და საქართველოს უნივერსიტეტის თანამშრომლობის მემორანდუმი
4 დეკემბერს “ევროპულ სკოლასა“ და საქართველოს უნივერსიტეტს შორის გაფორმდა თანამშრომლობის მემორანდუმი, რომლის თანახმად სკოლას გადაეცემა გეოინფორმატიკის ტექნიკური ლიტერატურა, საბაზო ციფრული რუკები; ისტ-ის პედაგოგ დავით ნოზაძეს ჩაუტარდება ინდივიდუალური, ინტენსიური ტრენინგი გის ტექნოლოგიებში; მოხდება სკოლისათვის 6-თვიანი საკონსულტაციო და ტექნიკური მხარდაჭერის გაწევა საგაკვეთილო სივრცეში გის ტექნოლოგიების დასანერგად.
მემორანდუმის ხელმოწერის ცერემონიალს საქართველოს უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ უნივერსიტეტის რექტორი კონსტანტინე თოფურია და პროფესორი სერგო ცირამუა. ვიზიტის დღეს სტუმრები შეხვდნენ სკოლის მეთორმეტე კლასის მოსწავლეებს და საქართველოს უნივერსიტეტის სხვადასხვა პროგრამები გააცნეს მათ.

Memorandum of Understanding between the European School and the University of Georgia
On December 4, the Memorandum of understanding was signed between the European School and the University of Georgia. Within the framework of the MoU, Geoinformatics resources and basic electronic maps will be delivered to the school; Davit Nozadze , the school ICT teacher will undergo an individual, intensive training course in GIS technologies; For 6 months period the school will be provided with the technical support and consultations for implementing GIS technologies in teaching.
At the signing ceremony, the University of Georgia was presented by the Rector of the university Konstantine Topuria and the professor Sergo Tsiramua. Later university representatives met the European School students from grade 12th and presented the university programs to them.