საერთაშორისო ორგანიზაცია ვებომეტრიქსმა, რომელიც მსოფლიო უნივერსიტეტების რეიტინგს ყოველწლიურად იკვლევს, იანვარში მორიგი კვლევა გამოაქვეყნა, რომლის თანახმად საქართველოს უნივერსიტეტი რეიტინგით ქვეყნის კერძო უნივერსიტეტებს შორის არა მხოლოდ პირველობა შეინარჩუნა, არამედ ქვეყნის საერთო რეიტინგში მე-6 ადგილიდან მე-5 ადგილზე გადაინაცვლა და რეგიონალური უნივერსიტეტების ტოპ ათეულში შევიდა. ასევე, მსოფლიო რეიტინგში საქართველოს უნივერსიტეტი 2000 ადგილით დაწინაურდა.
Ვებომეტრიქსი იკვლევს, უნივერსიტეტების სამეცნიერო წარმატებას და მათი ონლაინ-რესურსების გავლენიანობას. სამეცნიერო კრიტერიუმები ითვალისწინებს უნივერსიტეტის აკადემიური პუბლიკაციების ციტირებას საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზაში.

According to Webometrics, the University of Georgia is the Highest-Ranking Private University in Georgia and in Top 10 of Regional Educational Institutions
According to the latest university rankings published by the international organization – Webometrics, which ranks universities worldwide according to scientific research and scientific activity on the web, the University of Georgia is the highest-ranking private university in Georgia. Moreover, it in the top 10 of the regional educational institutions.
According to the publication, UG has moved up in the overall countrywide university ranking from 6th to 5th place and in the overall worldwide university ranking by 2000.