4-6 თებერვალს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის სტომატოლოგიის დეპარტამენტის სტუდენტები, მოწვეული და აკადემიური პერსონალი იმყოფებოდა არაბეთის გაერთიანებულ საემიროებში, დუბაიში, საერთაშორისო სტომატოლოგიურ კონფერენციაზე და გამოფენაზე - AEEDC 2025
AEEDC 2025-ზე წარმოდგენილი იყო 24 საერთაშორისო უნივერსიტეტი. მათ შორის გამართულ შეჯიბრში წარმატებული გამოსვლა ჰქონდათ საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებს.
მონაწილეობის ფარგლებში, სტუდენტებმა პრაქტიკულად გამოსცადეს საკუთარი ცოდნა და მიიღეს ინფორმაცია სფეროში არსებულ სიახლეებზე. აღსანიშნავია, რომ მსგავსი შეხვედრები ინლკუზიურ ხარისხს ზრდის.

On February 4-6, students, invited and academic staff of the Department of Dentistry of the School of Health Sciences at the University of Georgia attended the AEEDC 2025 - International Dental Conference and Exhibition in Dubai, United Arab Emirates.
At the conference, an inter-university competition was also held, where successfully competed our students of the Department of Dentistry. 24 international universities were represented at AEEDC 2025. Communication and collaboration with them was important.