საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დირექტორმა ანა ხურციძემ და პროფესორმა ანა ფირცხალაშვილმა მონაწილეობა მიიღეს GIZ-ის რეგიონალური პროექტის - Public Administration Reform in the Eastern Partnership-ის ეთიკური ლიდერობის ინიციატივის პროექტში, რომელიც 8-12 დეკემბერს, ნიდერლანდებში, ქალაქ ჰააგაში გაიმართა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ასევე მოლდოვის, უკრაინის, სომხეთისა და აზერბაიჯანის საჯარო სექტორის და აკადემიური სფეროს წარმომადგენლები.
პროექტის ფარგლებში გაიმართა ტრენინგების რამდენიმე ციკლი და მონაწილეებს ჰქონდა მყარი აკადემიური ნეთვორქის შექმნის შესაძლებლობა, რომელიც მიზნად ისახავდა ეთიკური ლიდერობის სწავლების განმტკიცებას.

Ana Khurtsidze, and Professor Ana Phirtskhalashvili participated in the Ethical Leadership Initiative of GIZ’s regional project Public Administration Reform in the Eastern Partnership
From 8–12 December 2025, the Director of the Law School, Ana Khurtsidze, and Professor Ana Phirtskhalashvili participated in the Ethical Leadership Initiative of GIZ’s regional project Public Administration Reform in the Eastern Partnership, which was held in The Hague, Netherlands.
The event was also attended by representatives of the public sector and academia from Moldova, Ukraine, Armenia, and Azerbaijan.
The project aims to implement several cycles of training and to establish a strong academic network focused on strengthening the teaching of ethical leadership.