საქართველოს უნივერისტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის წარმომადგენლები, ანატომიის მიმართულების ხელმძღვანელი, პროფესორი ნატო დურგლიშვილი, ანატომიის სწავლებაში ჩართული ლექტორები მარიამ ჩხოლარია და თორნიკე გახოკიძე დაესწრნენ ყოველწლიურ Anatomage 2023 კონფერენცია-ტრენინგს, რომელიც გაიმართა 6-7 ოქტომბერს, მილანში, იტალია.
კონფერენციაში მონაწილეობდნენ სხვადასხვა ქვეყნის სამედიცინო სკოლების წარმომადგენლები, მათ შორის ლუქსემბურგიდან, იტალიიდან, დიდი ბრიტანეთიდან, გერმანიიდან და სხვა ქვეყნებიდან.
ტრენინგზე წარმოდგენილ იქნა Anatomage-ის ახალი მოდელები, განახლებული ფუნქციებით და დატვირთვით.
მონაწილეებს გადაეცათ სერტიფიკატები.
აღნიშული ტრენინგი ხელს შეუყწობს დიგიტალიზაციის პროცესის კიდევ უფრო ღრმად დანერგვას ანატომიური მაგიდის გამოყენებით, როგორც პრეკლინიკურ, ასევე კლინიკურ სწავლებებში.

Representatives of the School of Health Sciences of the University of Georgia, Head of the Anatomy Direction, Professor Nato Durglishvili, lecturers involved in anatomy teaching Mariam Chkholaria and Tornike Gakhokidze attended the annual Anatomage 2023 conference-training, which was held on October 6-7, in Milan, Italy.
The conference was attended by representatives of medical schools from different countries, including Luxembourg, Italy, Great Britain, Germany and other countries.
New Anatomage models with updated features and functions were introduced at the training.
Participants were awarded certificates.
Mentioned training will contribute to further implementation of the digitalization process using the anatomical table, both in preclinical and clinical teaching.