კლინიკური როტაცია აშშ-ში
საქართველოს უნივერისტეტის მედიცინის ერთსაფეხურიანი ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტმა - ნასსიმ საიდმა (1802142)  ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის ხელშეწყობით, წარმატებით გაიარა კლინიკური როტაციები ამერიკის შეერთებული შტატებში, ბრუკლინში, ონკოლოგია-ჰემატოლოგიის და გასტროენტეროლოგიის მიმართულებით, რომელიც ჩატარდა კლინიკური როტაციების ორგანიზაციის Brooklyn OSCE-ს მიერ.
როტაციის განმავლობაში სტუდენტს საშუალება ჰქონდა ემუშავა პაციენტების დიდ რაოდენობასთან. იგი აქტიურად მონაწილეობდა პაციენტის დიაგნოსტირების პროცესში, განიმტკიცა პაციენტების ისტორიის დოკუმენტების წარმოების უნარი და სპეციფიკა, გაეცნო აშშ-ს ჯანდაცვის სისტემას და სხვა.
ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლა ულოცავს სტუდენტს და უსურვებს კიდევ უფრო მეტ წარმატებას. ჩვენ დარწმუნებული ვართ, რომ ეს გამოცდილება დიდწილად ხელს შეუწყობს მის მომავალ წარმატებულ საექიმო კარიერას.

Clinical rotation in the USA
Nassim Said (1802142), student of the one-cycle English-language program of medicine at the University of Georgia, with the support of the School of Health Sciences, successfully completed clinical rotations in Brooklyn, the United States of America, in the direction of oncology-hematology and gastroenterology, which was conducted by the clinical rotation organization Brooklyn OSCE.
During the rotation, he had the opportunity to work with large number of patients. He actively participated in the process of diagnosing the patient, strengthened his ability to produce patient's history and mastered its specifics, got acquainted with the US health care system, etc.
The School of Health Sciences congratulates the student and wishes him continued success. We are sure that this experience will greatly contribute to his future successful medical career.