21 მარტს, საქართველოს უნივერსიტეტი ქალაქ თელავში იმყოფებოდა, სადაც ადგილობრივი მოსწავლეებისთვის და არამხოლოდ, გაიმართა საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრა, უნივერსიტეტის შესახებ. თუ რას სთავაზობს 2025 წელს უნივერსიტეტი აბიტურიენტებს და რა სიახლეებით ხვდება, ახალ აკადემიურ წელს.
გარდა პრეზენტაციისა, საქართველოს უნივერსიტეტის პროგრამირების ლაბორატორიის მენეჯერმა, ცოტნე ბერიშვილმა - ჩაატარა ტრენინგი თემაზე "კიბერუსაფრთხოება - პირადი მონაცემების დაცვა" რომლის ფარგლებშიც მონაწილეებს გადაეცათ დასწრების სერტიფიკატები და სახალისო ვიქტორინით - გამოვლინდნენ გამარჯვებულები.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი აქტიურად მართავს, მსგავსს გასვლით ღონისძიებებს ქვეყნის მასშტაბით, რომლის ფარგლებშიც გარდა უნივერსიტეტის წარდგენისა, აქტიურად მუშავდება საზოგადოებისთვის საჭირო თემები, არაფორმალური განათლების ფარგლებში.

"Cybersecurity - Personal Data Protection" training, in the city of Telavi
On March 21, the University of Georgia visited the city of Telavi, where an informational meeting was held for local students and other attendees. The session covered what the university offers to applicants in 2025, as well as the innovations introduced for the new academic year.
In addition to the presentation, Tsotne Berishvili, Manager of the Programming Laboratory at the University of Georgia, conducted a training session on "Cybersecurity – Personal Data Protection." As part of the event, participants received certificates of attendance, and winners were announced through a fun quiz.