სადისერტაციო ნაშრომების დაცვა საზოგადოებრივ ჯანდაცვაში
საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის “საზოგადოებრივი ჯანდაცვის” სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტებმა წარმატებით დაიცვეს სადისერტაციო ნაშრომები და მიენიჭათ საზოგადოებრივი ჯანდაცვის დოქტორის აკადემიური ხარისხი.
• ნაზი ვაშაკიძე -  „პირის ღრუს ჯანმრთელობის მდგომარეობის შეფასება განსხვავებული სოციალური სტატუსის მქონე ბავშვთა კონტინგენტში“
• ნინო აბესაძე -  „თბილისში მცხოვრებ ქალებში ფარისებრი ჯირკვლის კიბოს პოსტოპერაციულ პერიოდში ჯამრთელობასთან ასოცირებული ცხოვრების ხარისხის შეფასება“
• დინა ქურდიანი -  „თბილისში გინეკოლოგიური კიბოს ტვირთის შეფასება პოპულაციური რეგისტრის მონაცემების საფუძველზე“
• ნანა ზავრადაშვილი - „ფსიქიკური აშლილობა და ძალადობა - კლინიკური და სოციალური რისკ-ფაქტორების შესწავლა სასამართლო ფსიქიატრიულ პრაქტიკაში“

Defense of dissertations in Public Health
Students of the doctoral program in Public Health of the School of Health Sciences at the University of Georgia successfully defended their dissertations and were awarded the academic degree of the Doctor of Public Health.
• Nazi Vashakidze - Assessment of oral health status in children with different social status
• Nino Abesadze – Assessment of health-related quality of life in the postoperative period of thyroid cancer in women living in Tbilisi
• Dina Kurdiani – Assessment of gynecological cancer burden in Tbilisi based on population register data
• Nana Zavradashvili - Mental disorder and violence - study of clinical and social risk factors in forensic psychiatric practice