26-28 ნოემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დირექტორმა - ანა ხურციძემ მონაწილეობა მიიღო მსოფლიო იურისტთა ასოციაციის (World Jurist Association ) მიერ დაფუძნებულ EuroLatamLex- ის ყოველწლიურ კონგრესში, რომელსაც წელს მადრიდმა უმასპინძლა.
EuroLatamLex არის საერთაშორისო ქსელი, რომელშიც გაერთიანებული არიან წამყვანი იურისტები მსოფლიოს სხვადასხვა იურიდიული კომპანიებიდან და სამეცნიერო წრეებიდან.
იგი ხელს უწყობს სამართლებრივი მოსაზრებების გაცვლას და აკადემიური გამოცდილების გაზიარებას. სასიხარულოა, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა იწყებს თანამშრომლობას მსოფლიო იურისტთა ასოციაციასთან და გეგმავს ერთობლივი ღონისძიებების ჩატარებას საქართველოს უნივერსიტეტის მასპინძლობით

From November 26 to 28, 2025, the Dean of the University of Georgia School of Law, Ana Khurtsidze, participated in the annual EuroLatamLex Congress, founded by the World Jurist Association and hosted this year in Madrid.
EuroLatamLex is an international network that brings together leading lawyers from major law firms and academic institutions across the globe. The platform fosters the exchange of legal perspectives and the sharing of academic experience.
We are pleased to announce that the University of Georgia School of Law is beginning its cooperation with the World Jurist Association and plans to host joint events at the University of Georgia.