პირველად საქართველოში, საქართველოს უნივერსიტეტში 19-20 მარტს ,,პიართონი - სტრატეგიული კომუნიკაციის ახალი არქიტექტორები“ ტარდება
19-20 მარტს საქართველოს უნივერსიტეტისა და საკონსულტაციო სააგენტო „ჯეპრას“ ერთობლივი პროექტი ,,პიართონი - სტრატეგიული კომუნიკაციის ახალი არქიტექტორები" ტარდება.
პროექტი ამჟამად სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის სტრატეგიული კომუნიკაციების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისთვისაა და მიმდინარეობს კონკურსის სახით. მასში მონაწილეობისთვის 25 სტუდენტია შერჩეული, რომლებიც სკოლის მიერ სპეციალურად შემუშავებული ბრიფით 2 დღის განმავლობაში ჯგუფებად იმუშავებენ.  მონაწილეები შექმნიან საკომუნიკაციო კამპანიას სოციალური მედიისთვის საჭირო ტექნიკების გამოყენებით. დავალების შესასრულებლად მონაწილე გუნდებს ექნებათ 24 საათი. პიართონის მონაწილეები მიიღებენ პრაქტიკულ გამოცდილებას და საკუთარ თავს გამოცდიან სტრატეგიული კომუნიკაციების ყველაზე პოპულარული მიმართულებით.
პროექტის დასასრულს, ჟიურის მიერ გამოვლენილი იქნება სამი გამარჯვებული გუნდი, რომელიც მიიღებს ფულად ჯილდოს. მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს საქართველოს უნივერსიტეტი დააჯილდოვებს, ხოლო გამარჯვებულ გუნდს - "ჯეპრა". ასევე, სადაზღვევო კომპანია "არდი" გამარჯვებულ გუნდს ერთწლიან დაზღვევით დაასაჩუქრებს.

On March 19-20, the joint project of the University of Georgia and the consulting agency GEPRA "PRthon - New Architects of Strategic Communication" is held.
The project is for undergraduate students of Strategic Communications Program of the UG School of Social Sciences. 25 students have been selected to participate and work in groups for 2 days with a specially designed brief by the School of Social Sciences. Participants will create a communication campaign using the techniques needed for social media. Participating teams will have 24 hours to complete the task.
At the end of the project, the jury will identify the three winning teams who ash prize from GEPRA and the University. The Insurance Company – Ardi will also provide one year insurance to members of the winning team.