სტუდენტთა IV კონფერენცია თემაზე: „კოლხურ-იბერიული მედიცინა- Cura Mediana”
21 ივნისს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლაში გაიმართა სტუდენტთა მეოთხე კონფერენცია „მედეა“, რომელიც მიეძღვნა კოლხურ-იბერიულ მედიცინას - “Cura Mediana-ს“.
კონფერენციის ფარგლებში, გლობალურ და ეროვნულ ჭრილში წარმოპდგენილი იყო თანამედროვე ჯანდაცვის თითქმის ყველა სფეროს აქტუალური საკითხები. კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს  ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო, ერთსაფეხურიანი და სადოქტორო პროგრამის წარმატებულმა სტუდენტებმა.
მოხსენება წარმოადგინა პროფესორმა- რამაზ შენგელიამ, ბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის მედიცინისა და ბიოეთიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორმა და პროფესორმა.

On 21th of June, the School of health Sciences of the University of Georgia held the IV Students Conference “Medea”, dedicated to Kolkheti-Iberian Medicine Cura Mediana.
Successful students of Bachelor's, Master's, One-cycle and PhD Programs of the School of Health Sciences were participating in the conference. Along with their professors, in the global and national context, they will present current challenges in almost all areas of modern health care – Medicine, Dentistry, Nursing, Pharmacy, Public Health and Healthcare Administration.
Plenary session was devoted to Kolkheti-Iberian Medicine Cura Mediana. Report was made by Professor Ramaz Shengelia, Head of the Department of Medicine and Bioethics of Tbilisi State Medical University, Doctor of Medical Sciences, Academician of the National Academy of Sciences of Georgia.