2016 წლის 5 მარტს შედგა "ქართული,გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის კვლევითი ინსტიტუტისა" და "სამართლის სახლის" ერთობლივი პროექტი - საჯარო ხასიათის გაცნობითი ლექცია - "სამართლის სახლში", სადაც მსმენელები გაეცნენ იურიდიული კომპანიის მუშაობის სპეციფიკას და მოისმინეს პრაქტიკული საქმიანობის სპეციფიკური მხარეები.
ლექციას წარუძღვა ქართული,გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის კვლევითი ინსტიტუტის ხელმძღვანელი და "სამართლის სახლის" ექსპერტი ასოც. პროფ.ბაჩანა ჯიშკარიანი. სტუდენტთა მხრიდან არსებული დიდი ინტერესის გამო ლექციაზე სიტყვით გამოვიდა და განხორციელებულ სამოქალაქო საქმეებზე ისაუბრა "სამართლის სახლის" იურისტმა - სოფო მენაბდიშვილმა.
გაცნობითი ხასიათის საჯარო ლექციას დაახლოებით ოთხმოცი სტუდენტი დაესწრო თბილისის სხვადასხვა უნივერსიტეტებიდან, მათ შორის "საქართველოს უნივერსიტეტიდან","თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან,", "აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტიდან", "გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტიდან", "თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტიდან" და სხვა. წარმატებებს ვუსურვებთ სტუდენტებს და აქტიურად ვითანამშრომლებთ მომავალ პროექტებთან დაკავშირებით!

On 5th March, 2016 there was held joint project of Institute of Georgian,German and International Criminal Law and House of Law - Public Introductory Lecture- in House of Law. Where students learned about the specifics of the company's practice. Lecture was leaded by chief of Georgian,German and International Criminal Law and expert of Hause of Law Bachana Jishkariani. Due to great interest of students, on the lecture spoke lawyer of Hause of Law sopo Menabdishvili about Civil Cases.
The lecture was attending approximately 80 students from different Universities, such as University of Georgia, Ivane Javaxishvili Tbilisi State University, East European University, Grigol Robaqidze University, Tbilisi Teaching University and so on.