გამოფენა „სიმართლე თებერვალზე“.
2017 წლის 22 თებერვალს საქართველოს უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის ისტორიის დეპარტამენტის პროფესორის - თამარ ქორიძის ორგანიზებით მის კურსზე („საქართველოს ისტორია უძველესი დროიდან XVI საუკუნემდე“) დარეგისტრირებული სტუდენტები ეწვივნენ კ.კეკელიძის სახელობის ხელნაწერთა ეროვნულ ცენტრს, სადაც დაათვალიერეს 1921 წლის თებერვალში საბჭოთა რუსეთის მიერ საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის ოკუპაციისისადმი მიძღვნილი გამოფენა „სიმართლე თებერვალზე“.
გამოფენა აგებულია ოკუპაციის შემდეგ საზღვარგარეთ ემიგრირებული ქართველების: გიორგი კვინიტაძის, თამარ და აკაკი პაპავების, ნინო და კალისტრატე სალიების და სხვ. საარქივო მასალების საფუძველზე. სტუდენტებმა მოისმინეს საზოგადოებისათვის დღემდე უცნობი აუდიო მასალა - კარლო ინასარიძის არქივში დაცული რადიო „თავისუფლების“ ჩანაწერები 25 თებერვლის შესახებ.

On February 22, 2017 Professor Tamar Koridze (Department of History, School of Humanities, the University of Georgia) made students’ visit, who are registered for the course: History of Georgia from Ancient Time to XVI c. (conducted by herself) to Korneli Kekelidze National Centre of Manuscripts exhibition -“The Truth on February”- dedicated to the Occupation of the Democratic Republic of Georgia by the Russian Red Army in February 1921.
The exhibition includes Georgian emigrants: Giorgi Kvinitatdze’, the Papavas (Tamar and Akaki), the Salias (Nino and Kalistrate), and the others archive materials. Students could also, hear audio material of the radio “Liberty” on events of February 25 from Karlo Inasaridze archive, and which was unknown to the public.