გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) სამართლის პროგრამის ახალი კომპონენტის "დღის წესრიგი 2030 - რეგულირების ზეგავლენის შეფასების (RIA) მოთხოვნები საქართველოში“ ხელშეწყობით, RIA-ს, როგორც საკანომდებლო პროცესის ეფექტური, მტკიცებულებებზე დამყარებული ინსტრუმენტის გაძლიერების მიზნით, საქართველოს ექვსი უმაღლესი სასწავლებლის მონაწილეობით, 2017 წლის ოქტომბერ-ნოემბერში ჩატარდება სამი ოთხდღიანი ტრენერთა ტრენინგი თემაზე: ,,რეგულირების ზეგავლენის შეფასება (RIA) მდგრადი განვითარებისათვის, როგორც სასწავლო დისციპლინა საქართველოში“.
ტრენინგის პირველი ფაზა დასრულდა დღეს, 2017 წლის 4 ოქტომბერს და საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლიდან მასში სკოლის დირექტორი - ანა ხურციძე და მოწვეული ლექტორი, მკვლევარი, იურისტი - ნატა სტურუა მონაწილეობდნენ.
ტრენინგების ციკლის შემდეგ ჩამოყალიბდება რეგულირების ზეგავლენის შეფასების (RIA) არჩევითი ინტერდისციპლინური მოდული, რომელშიც სრულად იქნება ინტეგრირებული მდგრადი განვითარების მოთხოვნები.

With the assistance of new component of GIZ Law Program “Agenda 2030 - Regulatory Impact Assessment (RIA) requirements in Georgia”, three trainings were held in October 2017 on “Regulatory Impact Assessment (RIA) for sustainable development as a learning discipline in Georgia”. Six universities from Georgia participated in this project.
The first phase of the training has finished today, on 4 October. Ana Khurtsidze. The Dean of Law School of UG and Nata Sturua, invited lecturer, researcher and lawyer represented University of Georgia in the project.
Elective interdisciplinary module will be developed on Regulatory Impact Assessment (RIA) and it will fully integrate the requirements of sustainable development.