28 სექტემბერს, შერატონ გრანდ მეტეხი პალასში, საქართველოს უნივერსიტეტის, 2025 წლის კურსდამთავრებულთა გამოსაშვები ცერემონიალი გაიმართა.
ღონისძიების ფარგლებში, ექვსასამდე, სამივე საფეხურის კურსდამთავრებულმა, ერთად აღნიშნა სწავლის დასრულება. კურსდამთავრებულებს მისალოცი სიტყვით მიმართეს უნივერსიტეტის რექტორმა და პრეზიდენტმა, აღსანიშნავია, რომ კონსტანტინე თოფურიამ სტუდენტებს საპატიო სპიკერის, სინდისის პატიმრის, ლუკა ჯაბუას მისალოცი წერილი წაუკითხა " მჯერა, რომ თქვენ იქნებით ამ ქვეყნის კეთილსინდისიერი და პატიოსანი მოსამართლეები, იურისტები, პოლიტიკოსები და ყველა სხვა სფეროს პროფესიონალი წარმომადგენლები" - ლუკა ჯაბუა
კურსდამთავრებულთა ცერემონიალზე, ტრადიციულად, გამოვლინდნენ და დასაჩუქრდნენ ყველაზე მაღალი GPA-ს მქონე სტუდენტები, რომელთა შორის იყვნენ:
აღსანიშნავია, რომ გამოსაშვებ ცერემონიალზე, საქართველოს უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდებით დაჯილდოვდა, ქართველი ფილოლოგი, პოლიტიკოსი და მთარგმნელი - ლევან ბერძენიშვილი, რომელმაც მოსულ სტუმრებს უნივერსიტეტის დასრულება მიულოცა და წარმატება უსურვა, პროფესიულ საქმიანობაში.
ღონისძიების დასასრულს, კურსდამთავრებულებისთვის საღამოს სიურპრიზი შეასრულა ქართველმა მუსიკოსმა და თანამედროვე ესტრადის ერთერთმა პოპულარულმა წარმომადგენელმა, მომღერალმა სტეფანე მღებრიშვილმა.

On September 28, at the Sheraton Grand Metechi Palace, the University of Georgia held the 2025 Graduation Ceremony.
Within the framework of the event, nearly six hundred graduates of all three academic levels celebrated the completion of their studies together. The graduates were addressed with congratulatory speeches by the Rector and the President of the University. It is noteworthy that Konstantine Topuria read out a congratulatory letter from Luka Jabuа, a prisoner of conscience and honorary guest speaker: “I believe that you will become honest and conscientious judges, lawyers, politicians, and professional representatives in all other fields of this country.” — Luka Jabuа.
During the ceremony, as per tradition, students with the highest GPAs were recognized and awarded. Among them were:
* Mariam Beridze, Master’s, Business Administration program;
* Teona Tavdishvili, Ph.D., Business Administration program;
* Alina Pervez Razak, Bachelor’s, Medicine program.
It is also noteworthy that at the graduation ceremony, the title of Honorary Doctor of the University of Georgia was awarded to Georgian philologist, politician, and translator — Levan Berdzenishvili, who congratulated the graduates and wished them success in their professional careers.
At the end of the event, the evening surprise for the graduates was a performance by Georgian musician and one of the most popular representatives of contemporary pop music, singer Stephane Mgebrishvili.