ჯანმრთელობა ყველასათვის - ხარისხიანი სამედიცინო განათლების გზით
25-28 მაისს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის მედიცინის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს სამედიცინო განათლების მსოფლიო ფედერაციისა და სამედიცინო განათლების აკრედიტაციის ინსტიტუტის (IMEAc) მიერ ორგანიზებულ მსოფლიო კონფერენციაში - WFME World Conference 2025, რომელიც ტაილანდის დედაქალაქ ბანგკოკში გაიმართა.
კონფერენციის მთავარ თემას წარმოადგენდა "ჯანმრთელობა ყველასათვის - ხარისხიანი სამედიცინო განათლების გზით". მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის სამედიცინო განათლების პროფესიონალებს ქონდათ საკუთარი ცოდნის, გამოცდილებისა და იდეების გაზიარების შესაძლებლობა, რაც მომავალში პოზიტიური ცვლილებების საფუძველი იქნება სამედიცინო განათლებაში. საქართველოს უნივერსიტეტის მედიცინის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა შეხვედრები გაიმართეს დაინტერესებულ მხარეებთან, დაიგეგმა მომავალი ურთიერთობების სხვადასხვა ფორმატები სწავლის ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით.

On May 25–28, representatives of the Department of Medicine of the University of Georgia participated in the WFME World Conference 2025, organized by the World Federation for Medical Education and the Institute for Medical Education Accreditation (IMEAc).
The conference was held in Bangkok, the capital of Thailand. The main topic of the conference was "Health for All – Through Quality Medical Education". The conference provided a unique opportunity for medical education professionals from around the world to share their knowledge, experience, and ideas, which serves as a foundation for positive changes in medical education in the future. The representatives of the Department of Medicine of the University of Georgia held meetings with interested parties, during which various formats for future collaboration were planned with the aim of improving the quality of teaching and learning.