11ივნისს, წარმატებით დასრულდა, საქართველოს უნივერსიტეტის, სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის, Industry Talks ფორმატის ვორქშოფების სერია.
საქართველოს უნივერსიტეტის, სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის, Industry Talks ფორმატი გულისხმობს დარგის წამყვანი პროფესიონალების მხრიდან, ჟურნალისტიკისა და სტრატეგიული კომუნიკაციების სტუდენტებისთვის საკუთარი გამოცდილების და დარგში არსებული გამოწვევების თუ არსებული ტენდენციების შესახებ ინფორმაციის გაზიარებას. პროექტის ფარგლებში, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ დასწრებოდნენ ვორქშოფებს, სხვადასხვა მიმართულებით და გაეძლიერებინათ პროფესიული, პრაქტიკული განათლების ხარისხი.
შეხვედრებს უძღვებოდნენ:
თითოეულმა სპიკერმა, სტუდენტებს საკუთარი პროფესიული გამოწვევები და მიღწევები გაუზიარა, პრაქტიკული ვორქშოფების დახმარებით. აღსანიშნავია, რომ მსგავსი შეხვედრათა ფორმატი მნიშვნელოვანია სტუდენტებისთვის არამარტო პრაქტიკული გამოცდილებების გასაზიარებლად, არამედ პროფესიული ნეთვორქინგის გასაძლიერებლად, რაც შემდგომში მათი დასაქმების პერსპექტივებს მეტად ზრდის.

On June 11, the Industry Talks workshop series organized by the School of Social Sciences at the University of Georgia was successfully concluded.
The Industry Talks format of the University of Georgia’s School of Social Sciences is designed to provide students of Journalism and Strategic Communications with insights from leading industry professionals, who share their experiences, discuss current challenges, and highlight emerging trends within the field. Through this project, students had the opportunity to attend workshops covering various topics and enhance the quality of their professional and practical education.
The workshops were led by:
Through practical workshops, each speaker shared their professional achievements, experiences, and challenges with the students. Such meetings are particularly valuable not only for providing practical knowledge and industry insights but also for strengthening professional networking opportunities, which significantly enhance students’ future employment prospects.