მიწვევა ევროპის კიბოს სამიტზე
საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პროგრამის დოქტორანტის, მირანდა ნონიკაშვილის აბსტრაქტი - “Early Detection and Screening of Colorectal Cancer (CRC) in Georgia” ევროპის კიბოს სამიტზე მიიღეს 17 საუკეთესო მოხსენებას შორის და როგორც საუკეთესო აბსტრაქტის ახალგაზრდა ავტორს, სამიტის მიერ დაუფინანსდა მონაწილეობის საფასური.
ევროპის კიბოს სამიტი არის მთავარი ღონისძიება კიბოს მართვის პოლიტიკის კალენდარში და 2022 წლის 16-17 ნოემბერს ტარდება ბრიუსელში
სამიტზე მონაწილეობას იღებს 83-ზე მეტი საერთაშორისო სპიკერი
სპიკერების შესახებ ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე https://www.europeancancer.org/summit#speakers
მიღებული აბსტრაქტი ასევე გამოქვეყნდება ელსევიერის ბაზაში ინდექსირებულ კიბოს პოლიტიკის ჟურნალში/Journal of Cancer Policy

Invitation at the European Cancer Summit
The abstract of Miranda Nonikashvili, Ph.D. student of the Public Health Program at the School of Health Sciences of the University of Georgia “Early Detection and Screening of Colorectal Cancer (CRC) in Georgia” was among the 17 best presentations at the European Cancer Summit and as the young author of the best abstract, participation fee was sponsored by the Summit.
The European Cancer Summit is a key event on the cancer policy calendar and takes place on 16-17 November 2022, in Brussels
More than 83 international speakers are participating in the summit
Information about the speakers can be found on the link https://www.europeancancer.org/summit#speakers